Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка авторської ляльки Оксани Смереки-Малик

Виставка авторської ляльки Оксани Смереки-Малик

Дата події:

  • 15 червня - 4 липня 2011 10:00 - 17:00

Місце події:

Музей гетьманства
ст.м. Контрактова площа
вул. Спаська, 16-б, Київ
Телефони для довідок: тел. 425-55-49,462-52-90
Музей працює щоденно з 10.00 до 17.00
Вихідний – п’ятниця
hetmanmus@ukr.net

Більше відомостей:

15 червня 2011 року о 18:00 в Музеї гетьманства у Києві відкриється виставка авторської ляльки Оксани Смереки-Малик «Оксанина лялька».

Це п’ята персональна виставка майстрині, яка першу ляльку створила навесні 2010 року. Колекція продовжує традицію автора творення циклами: „Карпатія: дівки, газдині, молодиці“, „Князівни і боярині“, „Львів’янки – пані та панянки“, „Маків цвіт“, „Пори року Мотрі Кочубей“, „Ангельські хори“, „Веснянки“ тощо. Оксанині ляльки, як і обереги – без облич, проте вони відрізняються від звиклих народних ляльок-оберегів. Основою ляльки є традиційна мотанка, зроблена без голки, однак Оксана вимотує її на основі. Каже, що її лялька – це «каркасна мотанка». Ці ляльки дуже динамічні, наче в русі. Динамічні цілі композиції, де, наприклад, сперечаються дві молодиці, чи дівчата стоять колом в очікуванні танцю, а чи городянки поспішають на каву. Тут навіть не костюми, а самі пози передають характер і типаж, створюють враження живої картини. Колориту додають голівки, а тут вже треба особливого хисту – викрутити очіпок, зав’язати хустку, сплести вінок чи чільце.

Кольори – від яскравих карпатських мотивів, до бежевих – у міських та до білих із сріблом, у князівському вбранні, – ніби відбивають українське суспільство з його культурою одягу. Це наче живий театр.

Колір тканини та її фактура – те, з чого починається лялька. Оксана Смерека-Малик каже, що ніколи не задумує наперед ідеї ляльки – просто бере шматочок тканини, тулить до нього інший – і руки працюють, а матеріал підказує.

Улюблені матеріали майстрині – льон, вовна, шовк. Особливо вдалою знахідкою є аплікація з декоративних стрічок.

Про автора

Оксана Смерека-Малик – за фахом філолог-романіст, за посадою – директор Художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв. Писанкарка. Авторка трьох поетичних книг. Як майстер авторської ляльки дебютувала персональною виставкою в Національному центрі народної культури імені Івана Гончара в Києві у серпні 2010 року. Учасник ІІ Львівського фестивалю «Ляльковий світ», виставок «Авторська ялинка», «Мистецький вертеп», фестивалю «Етнолялька 2011» (м.Львів), фестивалю майстрів народного мистецтва «Україна! ЙоЙ» (м.Южне Одеської області). У 2011 році вже відбулися персональні виставки у Художньому ліцеї при ЛНАМ (м.Львів), в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» (м.Дрогобич), в Музеї історії Надвірнянщини (м.Надвірна Івано-Франківської області). Спільно з черкаською майстринею Ларисою Теліженко є автором 3-метрової ляльки-мотанки, що увійшла до Книги рекордів України.

Персональна сторінка в мережі: http://www.lyalka.lviv.ua/

Виставка триватиме до 4 липня 2011 року.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити