Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка автентичних українських ляльок Наталки та Тетяни Катриченко

Виставка автентичних українських ляльок Наталки та Тетяни Катриченко

Дата події:

 • 4 квітня 2012 - 23 квітня 2012

Місце події:

Музей гетьманства
ст.м. Контрактова площа
вул. Спаська, 16-б, Київ
Телефони для довідок: тел. 425-55-49,462-52-90

Більше відомостей:

4 квітня о 17:00 в Музеї гетьманства у Києві відкривається персональна виставка автентичних українських ляльок Наталки та Тетяни Катриченко«Мотанка.UA».

Основа виставки – 16 ляльок. Колористика кожної з них схожа на кольори державних прапорів команд європейських збірних, яким пощастило грати у червні цього року на ЄВРО-2012 у Польщі та Україні.

Усі мотанки виконані традиційною технікою – без голки та шиття. Окрім плаття та фартуха, вони оздобленні традиційною українською ручною вишивкою. На старовинну домоткану тканину лягли різні техніки: стебловий шов, качалочка, зерновий вивід, хрестик, шахматка, лиштва, ретязь, штапівка, кривулька…

«Нам здалося, як було б добре, коли кожен гість, який приїде в Україну на ЄВРО, міг взяти на згадку часточку української душі, – говорить лялькарка Наталка Катриченко. – Тому у традиційній для України ляльці ми поєднали суто українське та іноземне. Наприклад, у вишивці для ляльки, яка представляє Хорватію, ми ввели не тільки кольори прапору, а й геометрію. Впізнати Францію можна по лілеям, Англію – по трояндам, Італію – по соняшникам».

Крім того, аби показати все розмаїття української вишивки, на виставці будуть представлені й інші ляльки. Кожну з них характеризує регіональна вишивка України – Гуцульщини, Поділля, Полісся, Чернігівщини, Буковини, Полтавщини, Львівщина…

motanka.kiev.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

12 відповідей до “Виставка автентичних українських ляльок Наталки та Тетяни Катриченко”

 1. Леонід М.В. :

  Автентичних?!
  І у кольорах державних прапорів команд європейських збірних, яким пощастило грати у червні цього року на ЄВРО-2012 у Польщі та Україні.
  Посміявся від душі й водночас дуже засмутився.
  Куди призведе ця надкомерціалізація того українського святого?
  Скоро тоді можна очікувати поповнення колекції ляльками у кольорах світових брендів, як от Pepsi, Coca-Cola,McDonalds – адже головне, щоб брали.
  Скоро очікую “автентичного” петриківського розпису у кольорах державних прапорів команд європейських збірних, яким пощастило грати у червні цього року на ЄВРО-2012 у Польщі та Україні.
  Куди котиться цей світ?
  Вже зовсім поплутали святе з грішним,аби гроші отримати, ладні на все.
  Сумно та й годі.

  • Леоніде, дякуємо за відгук) Але, напевно, Ви сприймаєте цей світ крізь себе. І, мабуть, перше, що Вам спадає на думку – це комерціалізація… Шкода, що Ваш світ зводиться до цього. Й інших припущень у Вас не має. Ми намагаємося творити українську ляльку як це робили у давнину. Можливо, трохи удосконалюємо лінії. Для оздоблення обрали вишивку. Виходить – авторське розуміння традиційної ляльки. На цей раз ми шукали спосіб актуалізувати традиційну українську ляльку. Придумали такий. Більшість вишитих малюнків виконані традиційними техніками та у традиційних кольорах. До того ж ми не збираємося продавати наші роботи до Євро-2012. І не просіть!

  • Марія :

   Пане Леоніде.

   Веселка кольорів однакова для усіх людей 😉 І стверджувати, що якийсь конкретний колір є характерним лише для України і ні для якої іншої країни, помилково. А візерунки на ляльках дійсно характерні для різних регіонів України. У поєднанні із традиційною українською лялькою-мотанкою, ці візерунки якраз і створюють оцю автентичність, яка Вам так не сподобалась.

   P.S.: Якщо досконало не знаєте даної теми, то, спочатку, добре подумайте перш ніж щось стверджувати і ображати майстрів.

   • Леонід М.В. :

    “автентичність, яка Вам так не сподобалась”. Щоб щось не сподобалось тут, треба, щоб воно існувало тут.
    Автентичність?! Я тут її не бачив і не бачу, бо її просто тут нема. З цим поняттям дуже обережно слід оперувати, а не називати все підряд. Я майстрів не ображав і не ображаю, просто констатую факт. Хіба правда може ображати, вона краща ніж солодка брехня.

    • Марія :

     Правда – це, звісно, чудово. Але Ви написали лише свою думку нічим її не обгрунтувавши. Що ж, на Вашу думку, є автентичністю? Справжнім українським?
     http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C_%28%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%86%D1%82%D0%B2%D0%BE%29
     “Автентичність приписується народному мистецтву у тому разі, якщо це мистецтво йде від носія певної культури” – хіба майстрині не є носіями української культури? 😉

     Українську традицію не варто називати “святою”. Це просто традиція. Те що складалось протягом століть із щоденних дій, думок, уподобань, тощо. І вона ніяк не може бути абсолютом, бо змінюється, продовжує формуватися людьми і нині, прямо в цю хвилину, доки ви читаєте цей текст. Цей факт може Вам не подобатися, Ви можете не розуміти його, але традиція і надалі продовжуватиме змінюватися, еволюціонувати.

     Нинішні майстри, вивчаючи і досліджуючи старовинні зразки, додають щось своє, втілюючи більш сучасний погляд на традиційне мистецтво, розвиваючи його.

     P.S.: Ознайомтесь для початку із творчістю дівчат. Бо дуже схоже на те, що Ви зробили висновки на основі лише цього коротенького оголошення. 😉

 2. Довгоочікувана виставка 🙂 Чекаємо з нетерпінням!
  У вас чудові роботи і ви самі про це знаєте 🙂

 3. Катерина :

  А мені ця ідея сестер Катриченко дуже і дуже подобається. Насправді так і треба просувати народне мистецтво. Так можна залучати і зацікавити нову аудиторію. Тих, хто, можливо, інакше ніколи не звернув увагу на традиційну вишивку. Думаю, ми всі від цього тільки виграємо.

 4. Якщо хтось і плутає святе з грішним, то це майстри, які викладають такі майстер-класи – “Пасхальний янгол” …з солярним знаком…з дерев’яним яйцем в голові…
  http://alyonamaslova.ru/shitie-kroi/kyklu/pashalnyiy-angel-iz-yaytsa

  Ляльки у дівчат чудові! І вони дійсно займаються популяризацією української ляльки. Щиро бажаю їм успіхів і чекаю на виставку!

  • Лідія Колесник :

   А я щодо янгола: ідея з дерев’яним яйцем в голові, як на мене, справді не з кращих, але, Катерино, чому ви проти солярного знака на обличчі янгола-ляльки?
   Тепер звертаюся до сестер Наталки та Тетяни! Коли вперше познайомилася із вашими творами на сайті, кілька днів розглядала-насолоджувалася побаченим. Відтоді чекала, що буде далі. А далі були нові ляльки, так само гарні, якісно виконані, але… не кращі, бо очікувані. Знайти свій стиль, не означає відшукати сталу форму – це шлях, який передбачає безперервний пошук, рух. Інакше процес творчості ризикує перетворитися на самозамилування.
   Дякую вам і бажаю наснаги! З повагою, ЛК.

 5. Світлана Ковальова :

  Мені сподобалося. Колекція яскрава, ідея свіжа, і тому це не могло залишитися не поміченим від різних поглядів, спасибі Наталка та Тетяна.

Залишити відповідь

Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1147 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити