Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Відкриття ювілейної виставки Юрія Мельничука «Вишиття-життя» в Музеї Івана Гончара

Відкриття ювілейної виставки Юрія Мельничука «Вишиття-життя» в Музеї Івана Гончара

Дата події:

  • 10 - 20 квітня 2013 10:00 - 17:30

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: info@honchar.org.ua

Більше відомостей:

10 квітня 2013 року о 17.00 в Музеї Івана Гончара відкриється виставка «Вишиття – як Життя» (до 50-ліття Юрія Мельничука, майстра народного мистецтва з вишивки).

Початок лекції-показу народного вбрання та вбрання за етнічними мотивами – о 18.00.

Виставка до 50-літнього ювілею знаного в Україні та за її межами дослідника української народної вишивки, невтомного її популяризатора Юрія Мельничука являє собою своєрідний творчий доробок з робіт майстра, робіт його творчої майстерні з виготовлення ляльок у народному вбранні та зразків автентичного традиційного українського шитва з його збірки. Це – вишиті рушники і сорочки, чоловіче та жіноче вбрання різних історико-етнографічних регіонів України.

Юрій МельничукРозпочиналося все у 1992 році, коли Юрій Мельничук разом із друзями-однодумцями започаткував молодіжний творчий гурт «Цвіт», поставивши собі за мету відродження давньої української народної вишивки. Цього року виповнюється також 20 років з часу присвоєння йому звання майстер народного мистецтва з вишивки, і вже 18 років праці в Музеї Івана Гончара, з них 13 – завідувачем сектору «Тканини» і останні 5 років заступником Генерального директора з науково-фондової роботи.

Весь цей час зацікавлення вишивкою і традиційним одягом українців спонукало Юрія Мельничука працювати в царині реконструкції вишивальних швів та кроїв вбрання, їх поширення через викладання дворічного курсу української народної вишивки для всіх охочих. Дуже добре це ілюструється на виставці серією ляльок-манекенів з ниток у вбранні різних земель України. Ляльки висотою 50 см одягнуті у вишитий та зшитий вручну одяг за всіма правилами. Над втіленням в життя лялькових ідей Юрія Мельничука працював колектив майстерні з-понад 20 майстрів, які виконали вишиття, плетіння, пошиття, виготовлення головних уборів, взуття, прикрас та аксесуарів.

Особливий інтерес майстра до вивчення семантики українського народного шитва, обрядової функції вбрання, а надто рушників.

20 років дружби і праці Юрія Мельничука з майстрами вилилися в численні реконструкції вишитого одягу, рушників та впровадження традиційного українського шиття в новітній дизайн ноші та інтер’єрних речей.

Продовженням експозиції виставки є лекція-показ українського вбрання. В першій частині показу демонструються комплекси автентичної ноші 5-ти історико-етнографічних регіонів України – Полтавщини, Західного Поділля, Покуття, Гуцульщини та Західного Полісся. Це своєрідний театр моди, в якому історичний костюм буде представлено в контексті весільних обрядодій з відповідним музичним та пісенним оформленням. Ви побачите, як визбирується на Гуцульщині молоде подружжя до церкви на наступну неділю після весілля; як на Поділлі батьки благословляють молодих; як на Поліссі після покривання завивають на молодій намітку та ін.

Друга частина показу дозволить нам насолодитись працею друзів ювіляра – українських дизайнерів та реконструкторів історичного костюма, кожен з яких власноруч прокоментує моделі запропонованих колекцій. Це – історик, який займається реконструкцією вбрання 17-го століття Святослав Сичевський (Лихо); Майстерня автентичного костюма «Шляхетний одяг» (Руслан Павлюк (Прорва), Антон Сівцев, Людмила Сівцева-Климук); Зеновія Шульга – доцент кафедри текстилю Львівської академії мистецтв, організатор щорічних (вже 15-ти) Міжнародних пленерів текстилю в Карпатах; Оксана Литвин і Ярослав Сахро (м. Коломия), які прекрасним родинним тандемом творять одяг на основі традиційного карпатського ліжникового ткання; і, насамкінець, заслужений художник України Олександра Теліженко та її донька – молодий, але надзвичайно талановитий і відомий український дизайнер Леся Теліженко.

Показ автентичного і сучасного вбрання об’єднано вічною темою кохання, взаємодії, спілкування – гармонії чоловічого і жіночого начал.

Ми раді будемо бачити вас на святі в українському вбранні!

Триватиме виставка до 20 квітня 2013 року.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити