Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Відкриття першого в Україні Етноклубу

Відкриття першого в Україні Етноклубу

Дата події:

  • 12 грудня 2009 18:00 - 22:00

Місце події:

УЦЕК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Тел./факс: (044) 288 9268
Тел. (044) 288 5419

Більше відомостей:

12 грудня 2009 року о 18:00 у Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” у Києві з нагоди 50-річного ювілею Музею відбудеться відкриття першого в Україні Етноклубу.

Наприкінці 1950-х років на схилах Дніпра зародився  осередок пізнання української історії, традиції, мистецтва − України  минулої і майбутньої. Тут збиралося коло однодумців, з’являлися нові ідеї, що переростали згодом у мистецькі течії й наукові звершення; тут кожен мав нагоду пізнати своє коріння, а відтак і себе.

Новостворений Етноклуб – це тепла хата для  живого спілкування однодумців, зацікавлених українською традицією − і водночас символічне розширення того кола, яке приходило протягом півстоліття до хати Івана Гончара…

ПРОГРАМА

  • 18.00 – прес-конференція та зустріч гостей
  • 19.00 − відкриття  виставки до 50-річчя Музею
  • 20.00 − урочисте відкриття ЕТНОКЛУБУ;  традиційна забава на Св. Андрія – Калита
  • 21.00 – етнодиско від Олега Скрипки

ПРЕС-РЕЛІЗ

50 років  від заснування хатнього Музею  Івана Гончара – це півстолітній  ювілей гончарівської ідеї про новітнє етнографічне музейництво в Україні. Ідеї про те, що надбання української традиційної культури мають бути доступними для громадськості України, висвітлюватися повно і об’єктивно, віднаходити своє продовження й розвиток в усіх сферах суспільного життя. Зібране серед народу має не лише зберігатися в музеях, але й повертатися до людей.

Заклавши  підвалини Музею на власних засадах  ще у 1959 році, Іван Гончар до початку 1990-х  устиг зібрати безліч неоціненних  відомостей, народних мистецьких витворів і документальних матеріалів про  українську традицію – і то не завдяки, а всупереч тогочасній державній політиці. Прийшла Незалежність України – а з нею й визнання потрібності його праці. Створений у 1993 році державний Музей Івана Гончара пройшов нелегкий шлях протягом останніх п’ятнадцяти літ, але зумів зберегти головне: відкритість і спрямування на “зворотній зв’язок” з глядачами, майстрами, інформантами. Чи не найяскравіше це виявляється, зокрема, у збиранні й розповсюдженні інформації про народні звичаї, майстрові технології, традиції господарювання…

Святкуючи сьогодні ювілей Музею, ми започатковуємо новий культурно-мистецький проект – Товариство прихильників української традиційної культури “ЕТНОКЛУБ”. Тут працюватимуть майстер-класи і студії, проходитимуть лекції, вечірки, концерти та зустрічі з цікавими людьми; тут вирішуватимуться питання втілення в життя мистецьких і наукових проектів, пов’язаних з українською традицією; тут, зрештою, можна буде просто відпочити й поспілкуватися у колі друзів і однодумців.

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити