Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Великодні лекції та майстер-класи в Музеї декоративного мистецтва

Великодні лекції та майстер-класи в Музеї декоративного мистецтва

Дата події:

  • 24 березня 2012 - 13 квітня 2012

Місце події:

Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 29 (територія Києво-Печерської лаври)
Довідки за тел.: 280-58-12
Сайт: www.mundm.kiev.ua
e-mail: novmuz@ukr.net

Більше відомостей:

З 24 березня по 13 квітня столичний Національний музей українського народного декоративного мистецтва для киян та гостей міста, які бажають поринути у таємничий світ великодньої писанки та дізнатися про традиції великодніх свят в українській та єврейській культурах, пропонує комплексну культурно-мистецьку програму “Зустрічаємо Великдень”.

У рамках програми:

  • Лекції: «Котилася писаночка…», «Значення і місце писанки в сучасній оселі», «Свято Великодня в українській та єврейській культурах».
  • Тематичні екскурсії: «Українська народна писанка», «На білому яйці…» з демонстрацією традиційної техніки писанкарства.
  • Тематична екскурсія-конкурс «Писанка для близької людини».
  • Майстер-класи з писанкарства
  • Концерт «Кто кріпко на Бога уповая» від гуртів «Божичі» та «Хорея Козацька».
  • 3-й етап соціального проекту «Повернення до джерел». Поїздка в Черкаську область з програмою майстер-класів з писанкарства.

Графік проведення культурно-освітніх заходів на квітень 2012 року

[table id=17 /]

Увага! Обов’язковий попередній запис! за телефоном: 280-36-93; e-mail: novmuz@ukr.net

Про музейну колекцію та писанки

Національний музей українського народного декоративного мистецтва володіє унікальною збіркою традиційного народного та професійного декоративного мистецтва. Колекцію було започатковано у 1899 р. Сьогодні вона складає понад 77.000 творів від ХV ст. до наших днів. Значне місце в ній посідає колекція писанок, яка нараховує понад 5 тисяч одиниць. Це унікальні пам’ятки мистецтва, що вражають бездоганним смаком, безліччю кольорів, і філігранною технікою виконання.

Своє походження писанка бере від старовинних обрядів та свят, присвячених весняному пробудженню природи. З приходом Християнства на Україну, нова віра вбирає в себе багато давніх дайбозьких традицій, а узори на писанках, у давнину – магічні символи, перетворюються у символи Християнства. Відтак писання писанок стало невід’ємною частиною найбільшого і найурочистішого християнського свята – Великодня. Яйце – символ народження, джерело життя, саме тому стало найважливішим елементом дохристиянських вірувань нашого народу.

Проте музей дбає не лише про збереження наявних фондів, важливе місце займає популяризація українського народного декоративного мистецтва. Тому вже традиційно з початком Великого посту Національний музей українського народного декоративного мистецтва розпочинає програму «Зустрічаємо Великдень».

Взявши участь хоч в одному із запропонованих розділів програми, ви дізнаєтесь про найдавнішу в Україні колекцію писанок, значення її в сучасній оселі, про традиції святкування Великодня. На майстер-класах навчитесь мистецтву писанкарства та напишете свій великодній кошик писанок. Участь в конкурсі це – можливість створення власних узорів (за що отримаєте приз).

Відтак з багажем знань і святкових прадавніх атрибутів гідно зустрінете найбільше і найурочистіше християнське свято – Великдень.

 

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити