Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Києві відбудеться міні-фестиваль «Ше.Fest»

У Києві відбудеться міні-фестиваль «Ше.Fest»

Дата події:

  • 27 вересня 2014 13:00 - 17:00

Місце події:

Національний музей Тараса Шевченка
Київ, бульвар Шевченка, 12 Тел. (044) 234 25 56, 224 90 87

Більше відомостей:

27 вересня о 13:00 в Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться міні-фестиваль «Ше.Fest: Караюсь, мучуся… але не каюсь». 

Захід присвячений річниці повернення Тараса Шевченка на Батьківщину. Саме у вересні 1843 року, після довгої розлуки з Україною, поет вперше відвідує рідну Черкащину.

Для киян та гостей столиці, які не змогли приїхати на фестиваль у Моринцях, або для тих, хто вже встиг засумувати за чарівною Черкащиною, організатори обіцяють відтворити часточку тієї атмосфери, що панувала на Батьківщині Тараса Шевченка 16–17 серпня. Зокрема, кожному відвідувачу вручать моринське яблуко, яке привезуть до столиці представники сільради.

Твори на слова Шевченка в акустиці виконають сучасні музиканти: Віталій Калініченко («Веремій»), Михайло Бойко («Колір Ночі»), Христина Халімонова («Х.О.»). Реп на слова Кобзаря читатиме колектив «Апокриф».

Нотку поезії в подію внесуть молоді поети-двотисячники, зокрема Аліна Довженко, Злата-Зоряна Паламарчук, Вік Коврей та інші.

Науковець музею Мирон Гордійчук прочитає міні-лекцію про поїздку Тараса в Україну у вересні 1843 року. Відомий актор Дмитро Лінартович (фільм «ТойХтоПройшовКрізВогонь») декламуватиме уривки з «Кобзаря».

Захід – благодійний. За зібрані кошти буде закуплено теплий одяг для земляків Тараса Шевченка, які зараз охороняють наші кордони на Луганщині (Свердловський р-н).

Окрім того, на міні-фестивалі «Ше.Fest: Караюсь, мучуся… але не каюсь» буде презентовано шевченкіану через твори сучасних митців. Зокрема, експонуватимуться роботи із серії «Передчуття майдану сторінками «Кобзаря» заслуженого художника України Валерія Франчука. У дворі музею експонуватиметься серія робіт – «Шевченкіана» Андрія Єрмоленка. Відвідувачі під час заходу матимуть можливість намалювати свій портрет у фестивального художника Володимира Михайлова.

Нагадуємо, що влітку, у селі Моринці Черкаської області, відбувався Перший всеукраїнський фестиваль до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка «Ше.Fest». Протягом двох днів проходили різноманітні майстер-класи, демонструвалися фільми за мотивами творчості Шевченка та театральна постановка рок-опери «Міф»; також працювала Просвітницька галявина, музична сцена, наметове містечко та ярмарок. За виручені на фестивалі кошти організатори придбали тепловізор для черкаських військових.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити