Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Творча зустріч “Спадкоємність: золото роду Саєнків”

Творча зустріч “Спадкоємність: золото роду Саєнків”

Дата події:

  • 19 лютого 2013 17:00 - 19:00

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: info@honchar.org.ua

Більше відомостей:

19 лютого 2013 року о 17:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на творчу зустріч “Спадкоємність: золото роду Саєнків”. 

Музейна програма «Мистецько-етнографічний Лекторій» запрошує усіх шанувальників української культури на творчу зустріч з відомими мисткинями – Ніною Саєнко та Лесею Майданець-Саєнко, донькою і онукою видатного українського мистця Олександра Саєнка.

Неперервність художніх традицій і спадкоємність поколінь – характерні ознаки українського мистецтва. Яскравим прикладом цього є мистецька родина Саєнків, корифеєм якої є знаний в Україні і світі народний художник України Олександр Ферапонтович Саєнко (1899–1985). Його ім’я занесене до списку видатних діячів світової культури ЮНЕСКО. Здобувши освіту в Петербурзькому імператорському училищі глухонімих та Київському художньому інституті, Саєнко працював у галузі монументального та монументально-декоративного мистецтва в техніці інкрустації соломою. Як учень Василя Григоровича Кричевського, свою творчість ґрунтував на засадах народного мистецтва, був продовжувачем національних традицій й водночас новатором у використанні традиційних матеріалів для створення високохудожніх предметів побуту, монументальних образів та оздоблення інтер’єрів.

У Борзні на Чернігівщині діє художньо-меморіальний музей «Садиба народного художника України Олександра Саєнка». У Києві відкрито Мистецьку студію імені Олександра Саєнка для глухонімих дітей та сиріт. Видано серію мистецьких видань про творчу династію Саєнків.

Така подвижницька спадкоємність забезпечується передусім стараннями родини видатного мистця. Ніна Олександрівна Саєнко, розвиває традиції національної культури на професійній основі у різних жанрах – від складних композицій, виконаних у рідкісній техніці мозаїки соломою, до тематичних гобеленів і килимів, які вирізняються чіткістю композиції, тонкою стилізацією форм та ритмікою, вишуканим колоритом. Ніна Саєнко – заслужений діяч мистецтв України, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, лауреат Міжнародної літературної премії Фундації родини Воскобійників, кавалер ордену Св. Варвари, член національних спілок художників та майстрів народного мистецтва України.

Гідно продовжує мистецтво роду молода мисткиня Леся Майданець-Саєнко, котра, вихована на творчості Олександра Саєнка, творить власний світ, сповнений ритмів і відчуттів, філософського звучання. Її твори позначені тонким колоритом, тематичною спрямованістю і композиційною структурою, виконані у техніці вертикального ручного ткацтва (гобелени, килими) та малярства на тканині. Леся Майданець-Саєнко – кандидат мистецтвознавства, доцент Київського інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, кавалер ордену Св. Варвари, член Національної спілки художників України та Європейської текстильної асоціації.
Мистецькі здобутки династії Саєнків є переконливим прикладом гармонійного синтезу минулого і сучасного, традиційного та інноваційного. Їхні твори експонувалися у галереях Парижу, Ерфурта і Магдебургу, Афін, Торонто й Едмонтону, Чикаго та Нью-Йорку, Сіднею і Канберри, Москви та Єкатеринбургу, Гельсінкі та Лондона, прикрашають музеї та колекції, інтер’єри громадських споруд.

У програмі вечора також:

  • перегляд художньо-документального фільму «Новели старого саду» про життєвий і творчий шлях Олександра Саєнка, діяльність Музею і Студії;
  • презентація десяти мистецьких видань про творчість Олександра Саєнка, Ніни Саєнко та Лесі Майданець-Саєнко;
  • перегляд виставки «Спадкоємність: традиційність та інноваційність в народному мистецтві» до 20-ліття заснування Київського осередку Національної спілки майстрів.

Приходьте – пізнавайте, набувайте нового досвіду, спілкуйтеся, висловлюйте власні думки!

Тел.: (044) 362-44-62 (куратор Лекторію – Тетяна Пошивайло), 280-52-10 honchar_museum@ukr.net

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити