Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Семінар щодо створення українського народного вбрання – 2

Семінар щодо створення українського народного вбрання – 2

Дата події:

  • 19 червня 2014 17:00 - 19:00

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: honchar_museum@ukr.net

Більше відомостей:

19 червня 2014 року о 17:00 запрошуємо до Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара” на 2 частину семінару з історії, теорії та практики українського народного вбрання, де йтиметься про реконструкцію народної ноші, проблемах та перспективах у цьому напрямку. Свої досягнення у цій сфері продемонструють художники-дизайнери вбрання разом зі студентами з Київського національного університету технологій і дизайну, Інституту декоративно-прикладного мистецтва імені Михайла Бойчука.

Нагадаємо, 29 травня 1-ша частина семінару-презентації була присвячена розмаїттю костюма за історико-етнографічним районуванням України (лекція-показ на основі фондової збірки Музею Івана Гончара).

ВИДИВОанонс

Народне вбрання, без сумніву, користується високою популярністю через те, що саме воно є визначальним чинником, ідентифікатором етносу, увібравши за всю історію тої, чи іншої землі багатий колорит, крій, технічне оздоблення, який часом є неповторним навіть для кожного окремого поселення. Відтак, народна ноша є своєрідною візитною карткою певного історико-етнографічного регіону чи району. Якщо на початку 1990-х років багато українців одягали народне вбрання не особливо звертаючи на історичну відповідність деталей костюма, естетику та багато інших чинників, то тепер ситуація змінилась у бік глибокого вивчення своїх коренів. Чимало з’явилось творчих колективів та окремих дизайнерів, які захопились реконструкцією народного вбрання, відгукуючись на попит у суспільстві. Треба зауважити, що на теренах Західної Європи країни приділяють цьому значну увагу вже давно і набули чималого досвіду, який варто нам українцям перейняти.

Так склалося, що Музей Івана Гончара, завдяки виставковій діяльності та різноманітним заходам з обрядодіями, постійно демонструє народний одяг та всіляко заохочує відвідувачів приходити на свята відповідно вбраними. За останні роки в музеї пройшов цілий ряд виставок, майстер-класів та лекцій-показів автентичної народної ноші, а також різних реконструкцій. Тому на численні прохання відвідувачів, друзів та симпатиків музею, знавців, любителів народного одягу, вирішено започаткувати серію семінарів з історії, теорії та практики українського костюма. Починаючи з вересня, або жовтня 2014 року розпочнуться семінари, присвячені вбранню певного історико-етнографічного регіону України. Планується, що кожен семінар буде ретельно готуватися творчим колективом, зібраним з працівників Музею Івана Гончара та дизайнерів-реконструкторів, студентів і викладачів установ, які готують фахівців з моделювання костюма.

Після презентації 1-ї частини проекту (29.05.2014) надійшло чимало відгуків та пропозицій, як краще організувати роботу семінарів, які розпочнуться восени. Найкраще їх проводити у вихідний день суботу, щоб була змога приїхати також учасникам з інших міст та було вдосталь часу для спілкування і продуктивного засвоєння матеріалу.

План роботи семінарів восени

Кожен семінар поділений на три частини.

Перша частина – лекція-показ (тривалістю 2 години) з демонстрацією на людях та манекенах автентичного вбрання з фондів музею та приватних збірок, з розглядом деталей вишивки, ткання, кроїв та аксесуарів на великому екрані (PowerPoint Presentation) (11.00-13.00).

Перерва на обід (13.00-14.00).

Друга частина семінару (тривалістю 2 години) буде присвячена практичній частині – майстер-клас з крою, колористики, матеріалів окремих компонентів комплексу вбрання (від 1-ї до 3-х одиниць). Також буде продемонстрована реконструкція вбрання на моделях (14.00-16.00).

Перерва на каву та чай (16.00-16.30)

Третя частина семінару (тривалістю 2 години) – майстер-клас з вишивки, плетіння, ткання, виготовлення аксесуарів (16.30-18.30) .

До кожного семінару творчим колективом буде готуватись диск, на якому буде розміщена вся інформація, база даних з вбрання певного регіону – ілюстративний матеріал, схеми кроїв, схеми вишивання, плетіння тощо. Цей диск зможуть придбати всі учасники семінару, а також всі охочі, хто не зможе потрапити на його проведення.

Проводиться попередній запис на семінари, які розпочнуться восени цього року, а також запис на придбання дисків з матеріалами по семінарах: 093 1303751, Інна Бражник. Просимо телефонувати з 10 до 17 год у будні дні.

Куратор проекту – Юрій Мельничук, заступник генерального директора з науково-фондової роботи НЦНК «Музей Івана Гончара»

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити