Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Мистецька виставка «Ірина Свйонтек. Життя присвячене мистецтву»

Мистецька виставка «Ірина Свйонтек. Життя присвячене мистецтву»

Дата події:

  • 18 травня 2017 - 17 червня 2017

Місце події:

Центр Української Культури та Мистецтва
Київ, вул. Хорива, 19-В
м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
044) 425-11-66, www.dolesko.com

Більше відомостей:

18 травня – 17 червня 2017 року в Центрі Української Культури та Мистецтва з нагоди 80-річчя дослідниці української автентичної вишивки Ірини Свйонтек триватиме виставка «Ірина Свйонтек. Життя присвячене мистецтву»

Відкриття – 18 травня о 16:00

Місце проведення: будинок Центру Української Культури та Мистецтва, м. Київ, вул. Хорива, 19-В (1, 2, 3 поверхи). Тел. (044) 425-12-64/66.

Проект «Ірина Свйонтек. Життя присвячене мистецтву» – це унікальна виставка авторських історичних фотографій типажів покутян, опілян, гуцулів та бойків в народних строях, зразки автентичної вишивки етнічних регіонів Прикарпаття і Карпат, що займе понад 500 м, на трьох виставкових поверхах, в історичному центрі м. Києва! Виставка такого масштабу відбудеться вперше в Україні.

Це приклад того, що одна людина, яка знайшла справу свого життя, може зробити більше (і робить!), аніж кілька науково-дослідних інститутів, разом узятих! Невтомна дослідницька праця Ірини Свйонтек щодо увіковічення феномену автентичної вишивки не має собі рівних на сьогоднішній день.

Ця витончена пані – легендарна постать в сучасному українському мистецтві та науці. Лікар-хірург за фахом, талановитий педагог-новатор, та понад усе – всесвітньо відома дослідниця автентичної вишивки. За її плечима – 47 років щоденної праці з вивчення та відтворення взірців вишиття, 7 унікальних мистецьких альбомів вишивки Карпат і Прикарпаття (2005, 2008, 2010, 2013, 2014, 2015, 2016 рр.). Кожен із них – на вагу золота для сучасного майстра вишивки, колекціонера як в Україні, так і за кордоном!

Ірина Свйонтек – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, учасниця численних всеукраїнських та міжнародних конференцій, фестивалів, автор статей у фахових журналах «Народне мистецтво», «Народна творчість та етнографія». Народилась у Львові в україно-польській родині, мешкає в Івано-Франківську.

У 33 роки Ірина Свйонтек захопилась мистецтвом вишивки, що почала їздити в експедиції західноукраїнськими містами й селами. Фотоапарат усі ці роки – її вірний супутник. Було відзнято десятки тисяч безцінних світлин під час сільських храмових свят, ярмарків, фестивалів та весіль. Найкращі взірці вишивок перемальовувала та відшивала. Усі експедиційні матеріали систематизувала, описала.

Пані Ірина віднайшла та зберегла не лише безцінні взірці вишивки окремих сіл та міст західної України. Завдяки науковим дослідженням Ірини Свйонтек ми бачимо цілий пласт народної культури минулих десятиріч, в якому тісно переплелись звичаї й традиції, унікальні типажі Гуцульщини, Бойківщини, Опілля, Покуття в народних строях.

Організатори: Центр Української Культури та Мистецтва, ГО «Всеукраїнська академія автентики».

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити