Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Масляна в Переяславі-Хмельницькому

Масляна в Переяславі-Хмельницькому

Дата події:

  • 16 березня 2013 12:00 - 18:00

Місце події:

Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини
м.Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2
тел. (+304567) 5 56 26; 5 53 28

Більше відомостей:

16 березня 2013 року о 12.00 у Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини в місті Переяславі-Хмельницькому відбудеться традиційне народне гуляння – Масляна.

Масляна – давнє християнське свято, ритуал проводів зими і зустрічі весни. Весна – це, перш за все, пробудження землі, початок нового життя і певного роду пробудження сонця, яке з приходом весни починає все яскравіше світити, подовжуючи дні.

Саме на честь останнього на Масляну пекли млинці, які є головними і невід’ємним атрибутом свята. Вважається, що з’їдаючи круглий, рум’яний, гарячий млинець, такий схожий на сонце, людина з’їдає і частинку його тепла і могутності.

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав», кращі фольклорно-етнографічні колективи нашого краю підготували для вас веселу та цікаву програму.

Ведучі «кум та кума» розкажуть, як наші пращури святкували Масляну цілий тиждень: старий та малий каталися на гойдалках, парубки та дівчата виглядали суджених, тещі та зяті ходили одне до одного в гості та пригощалися, найсильніші парубки билися навкулачки, родичі й сусіди прощали винуватцям образи та прикрощі.

Ви зможете оглянути та стати учасниками звичаю «тягнути колодку», який полягав у тому, що парубкам і дівчатам, які не взяли шлюб у минулому році, на ознаку їх символічного покарання прив’язували поліно або стрічку і вимагали могорич.

Також на вас чекають запальні виступи фольклорно-етнографічних колективів, які своїм запалом змусять кожного закружляти в танку.

Щоб Ви не змерзли, на вас чекають веселі ігри, розваги, конкурси. А найспритніші зможуть здобути цінний подарунок, вилізши на дерев’яного стовпа заввишки 8 метрів.

На святі можна придбати вироби декоративно-прикладного мистецтва, сувеніри народних майстрів, прийняти участь у проведенні майстер-класів з ковальства, ляльки-мотанки, виготовлення колодок, трав’яної іграшки, оберегів.
А найкращі господині приготували для вас головну страву свята – вареники, млинці, гарячий чай та узвар, які Ви зможете придбати та посмакувати!

Запрошуємо всіх, з гарним настроєм і доброю душею на свято Масляної до Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. На вас чекають незабутні враження, а на учасників конкурсів – призи.

Вхід платний
Дорослий квиток – 15 грн, дитячий – 5 грн

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити