Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

ЛИЦАРСЬКА НІЧ або НІЧ ПЕРЕД БОЄМ в Музеї Івана Гончара

ЛИЦАРСЬКА НІЧ або НІЧ ПЕРЕД БОЄМ в Музеї Івана Гончара

Дата події:

  • 6 червня 2015 - 7 червня 2015

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: info@honchar.org.ua

Більше відомостей:

Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”, Військово-історичний клуб “Курінь Печерської сотні Опанаса, Передримирського Київського козацького полку”

ЗАПРОШУЮТЬ на дійство  ЛИЦАРСЬКА НІЧ або НІЧ ПЕРЕД БОЄМ

з 6 на 7 червня 2015 з 21:00 і до світанку

Визвольна війна 1648 – 1657 років – славетний період в історії нашої країни, коли кожен українець зі зброєю в руках боровся за свою свободу та віру. 9 років грандіозних битв, перемог та поразок на шляху до незалежності та створення самостійної держави. Події, про які ми мало знаємо, але які можуть бути гордістю кожної європейської нації. Київ та Північна Україна – другий фронт Богдана Хмельницького, на якому в смертельному бою неодноразово сходились козацькі полки та регулярна армія Великого Князівства Литовського, союзника Речі Посполитої.

XVII століття. Печерське містечко, що розташоване довкола Києво-Печерського монастиря (1050 року заснування), стає базою для створення Печерської сотні Київського реєстрового полку. Полк нараховував 2010 козаків і мав 17 сотень, з яких чотири були київські: Григорія Піщенка, Самійла Білецького, Тимофія Нагорного і печерська Опанаса Передримирського загальною чисельністю 516 чоловік, а також 14 сотень, що знаходилися довкола Києва.

Більш ніж 360 років минуло з того часу. У ніч з 6 на 7 червня Ви зможете помандрувати славетною добою, зануритись у козацький побут, пізнати звички та звичаї Вільних, пройти справжній бойовий вишкіл з використанням детальних реконструкцій козацького озброєння та спорядження. Ночівля в польових умовах, нічна варта у козацькому таборі, приготування на вогні автентичних страв, товариська трапеза зі спільного казана та козацькі пісні біля ватри. Вам буде важко, незвично, можливо гаряче, мокро чи волого, спорядження заважатиме, а зброя обтяжуватиме руки, можливо свист стріл і гуркіт мушкетів та гармат не даватиме заснути, але лише Ваші особисто пережиті відчуття допоможуть зрозуміти хід багатьох історичних подій. І найголовніше: лише тому, хто пройде усі випробування, курінна рада надасть право у складі екіпажу справжнього козацького байдака* зустріти схід сонця у бойовому поході по Дніпру – Борисфену спробувавши керувати з вітрилом, як це робили в добу перших визвольних змагань.

Запрошуємо журналістів на спеціальну програму в рамках проекту “Лицарська ніч або Ніч перед боєм”

17:45 Збір біля Пам’ятного знака на честь заснування міста Києва. Фрагмент річкового походу на козацькому байдаку за участі представників ЗМІ.

19:00 – 20:00 Повернення до козацького табору на території Музею Івана Гончара. Презентація табірного побуту та зброї. Частування рибною юшкою

За обов’язкового попереднього внесення до полкового реєстру! (067) 316 68 79

Щоб пережити усі випробування “Лицарської ночі” усім охочим варто познайомитись із історичним контекстом цієї доби, Печерської сотні та підготувати відповідний одяг. Деталі: http://www.17c.com.ua/pecerska-sotna-xvii/statti/pecersk-17-stolitta
http://xviic.blogspot.com/2013/03/blog-post_31.html

Під час заходу відбудеться збір коштів для Владислава Клевацького (28.06.1973 р.н.) – лейтенант, начальник 4-го відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби “Білолуцьк” Луганського прикордонного загону. Одружений, має 2-х діток – донька 2001 р.н., синочок 2012 р.н. Перебуваючи у зоні АТО отримав травму спини. У Центральному клінічному госпіталі Прикордонної служби України у м. Києві йому двічі невдало зробили операцію на хребті. Нині потребує термінової операції на хребті за кордоном. Австрійська клініка погодилася зробити нашому українському воїну-Герою — Владиславу Клевацькому операцію на пільгових умовах. Вартість такої операції становить €17227,36.

Владислав Клевацький, жертвуючи своїм життям і здоров’ям, захищав наше життя. А тепер наш обов’язок допомогти українському Герою. Це наша спільна боротьба. Це наше вершення історії.

Рекомендована мінімальна пожертва 200 грн.

*Перша в Україні реконструкція традиційного річкового судна, яке використовували у військових кампаніях в Україні з часів Київської Русі, під час визвольних змагань у козацькій державі і аж до сер. ХХ ст. Цей архаїчний тип суден не змінювався протягом всієї своєї історії. Перше подібне судно знайдене при розкопках у Новгороді і датуюється XIII ст. Такий зразок повністю відповідає піднятому з Десни байдаку, збереженому підводними археологами на Запоріжжі та оригінальн кресленням байдака 1736 р. Реконструкція річкового судна тривала більше 5 років і здійснена за методом, яким робили байдаки в XVII ст. на Подніпров’ї. Готовий байдак спустили на воду на День Незалежності у 2014 році. Створення цього унікального проекту по відтворенню традиційного Дніпровського байдака стало можливим завдяки ініціативній групі військово-історичного товариства «Печерська сотня»  та небайдужих шанувальників історії.

Військово-історичний клуб “Курінь печерської сотні Опанаса Передримирського”
Курінь займається вивченням військової історії періоду Визвольної війни 1648–1657 рр., дослідженням, реконструкцією матеріального (озброєння, спорядження, одяг, предмети побуту) та духовного (звичаї, традиціі, уявлення, соціальна психологія) світів населення України XVII століття. Основний напрямок — реєстрове козацтво.

У складі клубу:
історики, етнографи, архітектори, скульптори, етномузикологи, археологи, ковалі, зброярі.

Курінь печерської сотні є постійним учасником проектів-реконструкцій військових дій XVII ст. в Україні (Холодний Яр, Корсунь, Трахтемирів, Хотин, Берестечко, Львів, Кам’янець, Пляшева, Дубно, Київ), Словаччині, Польщі, Естонії.
http://www.17c.com.ua/about-us

Вперше в Україні. Лише одна ніч на рік у Музеї Івана Гончара. Унікальний інтерактивний захід у форматі Живої Історії.
Для довідок: (067) 316 68 79, (050) 334 21 27

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити