Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Лекція-презентація циклу семінарів з українського народного вбрання

Лекція-презентація циклу семінарів з українського народного вбрання

Дата події:

  • 29 травня 2014 16:00 - 18:00

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: honchar_museum@ukr.net

Більше відомостей:

29 травня з 16:00 до 18:00 в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” відбудеться безкоштовна лекція-презентація циклу семінарів з українського народного вбрання.

Так склалося, що Музей Івана Гончара, завдяки виставковій діяльності та різноманітним заходам з обрядодіями, постійно демонструє народний одяг та всіляко заохочує відвідувачів приходити на свята відповідно вбраними. За останні роки в музеї пройшов цілий ряд виставок, майстер-класів та лекцій-показів автентичної народної ноші, а також різних реконструкцій. Тому на численні прохання відвідувачів, друзів та симпатиків музею, знавців, любителів народного одягу, вирішено започаткувати серію семінарів з історії, теорії та практики українського костюма. Починаючи з вересня 2014 року щомісяця буде проводитись один семінар, присвячений народному селянському чи міському вбранню того чи іншого історико-етнографічного регіону України. Планується, що кожен семінар буде ретельно готуватися творчим колективом, зібраним з працівників Музею Івана Гончара та дизайнерів-реконструкторів, студентів і викладачів установ, які готують фахівців з моделювання костюма.

Кожен семінар орієнтовно триватиме 3 години, які будуть поділені на три частини. Першою буде йти лекція-показ з демонстрацією автентичного вбрання з фондів музею та приватних збірок на людях та манекенах з розглядом деталей вишивки, ткання, кроїв та аксесуарів на великому екрані (PowerPointPresentation). Друга година семінару буде присвячена практичній частині (майстер-клас) – крою, колористиці, матеріалам окремих компонентів комплексу вбрання (від 1-ї до 3-х одиниць). Також буде продемонстрована реконструкція вбрання на моделях. Третя година семінару – майстер-клас з вишивки (плетіння, ткання, виготовлення аксесуарів).

До кожного семінару творчим колективом буде готуватись диск, на якому буде поміщена вся інформація, база даних з вбрання певного регіону – ілюстративний матеріал, схеми кроїв, схеми вишивання, плетіння тощо. Цей диск зможуть придбати всі учасники семінару, а також всі охочі, хто не зможе потрапити на його проведення.

У травні та червні будуть проведені вступні семінари-презентації. 29 травня семінар буде присвячено розмаїттю костюма за історико-етнографічним районуванням України (лекція-показ на основі фондової збірки Музею Івана Гончара). 19 червня семінар загострить увагу на реконструкції народної ноші, проблемах та перспективах у цьому напрямку. Свої досягнення у цій сфері продемонструють художники-дизайнери вбрання разом зі студентами з Київського національного університету технологій і дизайну, Інституту декоративно-прикладного мистецтва імені Михайла Бойчука, окремі дизайнери-модельєри.

Проводиться попередній запис на семінари, а також запис на придбання дисків з матеріалами по семінарах: 093 1303751, Інна Бражник. Просимо телефонувати з 10 до 17 год.

Електронна форма для запису на лекцію 29 травня: docs.google.com

ВИДИВОанонс-презентація циклу семінарів

До речі!

За час з Дня проголошення Незалежності України в суспільстві значно зріс інтерес до своєї історичної спадщини. Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» за всі роки своєї діяльності з початку свого існування (з 1993 року) завжди ставив у пріоритетні напрямки ознайомлення українців та іноземних громадян з історією та культурою, особливо другої половини ХІХ та протягом всього ХХ століття, маючи у фондах чималий перелік артефактів матеріально-духовної культури усіх етнічних земель України. Серед тих груп збереження музейних предметів надзвичайний інтерес складає текстиль – вбрання, рушники, відповідно ткання та вишивка. Переважна більшість виставок в Музеї не обходиться без текстилю.

Народне вбрання, без сумніву, користується високою популярністю через те, що саме воно є тим визначальним чинником, ідентифікатором етносу, увібравши за всю історію тої, чи іншої землі багатий колорит, крій, технічне оздоблення, який часом є неповторним навіть для кожного окремого поселення. Відтак, народна ноша є своєрідною візитною карткою певного історико-етнографічного регіону, чи району. Якщо на початку 1990-х років багато наших громадян одягали народне вбрання не особливо звертаючи на історичну відповідність деталей костюма, естетику та багато інших чинників, то тепер ситуація змінилась у бік глибокого вивчення своїх коренів. Чимало з’явилось творчих колективів та окремих дизайнерів, які захопились реконструкцією народного вбрання, відгукуючись на попит у суспільстві. Треба зауважити, що на теренах Західної Європи країни приділяють цьому значну увагу вже давно і набули чималого досвіду, який варто нам українцям перейняти.

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Адреса Музею: Київ, вул. Лаврська 19.
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 470, 520 до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою.
Телефони для довідок: 288-92-68, 362-44-62.

Vbrannya_lekcia

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити