Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Лекція-показ «Традиційне вбрання Київщини» в Музеї Івана Гончара

Лекція-показ «Традиційне вбрання Київщини» в Музеї Івана Гончара

Дата події:

  • 7 грудня 2014 15:00 - 17:00

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: honchar_museum@ukr.net

Більше відомостей:

7 грудня, на Свято Катерини, яка в українців уособлює жіночу долю, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» за підтримки багатьох друзів – партнерів проводить лекцію-показ «Традиційне вбрання Київщини». Лекція-показ складатиметься з 3-х частин.

Видиво анонси

В першій частині ми довідаємось з уст історика, реконструктора історичної ноші 17 століття Святослава Сичевського (Лихо) про історію формування Київської землі від часів стародавніх до 19 ст., що буде проілюстровано багатьма історичними картами. Також на цій першій лекції, яка відкриватиме серію пізнавального циклу про історичну ношу всієї країни, буде представлено мапу історико-етнографічного районування України. Завершить Святослав Лихо свою розповідь демонстрацією реконструйованого вбрання 17 століття – козака з Печерської сотні.

Друга частина включатиме демонстрацію на манекенах і, частково, на людях автентичного вбрання Київщини кінця 19 – початку 20 ст. Переважно це селянське вбрання, якого є більш менш в достатній кількості в музейних та приватних зібраннях. Окрім вбрання з фондів НЦНК «Музей Івана Гончара» будуть представлені приватні збірки Ігоря Перевертнюка, Володимира Щибрі, Олени Скрипки та колекції «Кровець». Київщина традиційно в розрізі історико-етнографічного районування розглядається як складова регіону Середня Наддніпрянщина. Розташована Київщина лише на правому березі Дніпра і поділяється на три частини – північну (що збігається з природною зоною Полісся), центральну – лісостепову частину і південну (теперішні Черкаська та частина Кіровоградської областей), це південь лісостепу та перехід до степової природної зони. Всі ці три частини мають свою регіональну специфіку у традиційному вбранні, тонкощі якого нам повідають етнологи Раїса Свирида, Сергій Верговський, Ігор Перевертнюк та Володимир Щибря.

Третя частина лекції-показу являтиме собою демонстрацію напрацювань дизайнерів-реконструкторів вбрання Київщини. Свої роботи на суд глядачів представлять студенти Київського Національного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука під орудою викладачів Галини Забашти, Ольги Мельничук, Наталії Дяченко-Забашти; ТОВ «Шляхетний одяг» (керівники – Руслан Павлюк та Людмила Сівцева-Климук); реставратора тканини та реконструктора вбрання, майстра народного мистецтва з вишивки Надії Білоткач, реконструктора Олени Андрущенко та інших. Вони поділяться своїм досвідом відтворення повних комплексів вбрання та окремих його компонентів, виявлять коло питань, які доводиться вирішувати дизайнерам на сучасному етапі відтворення історичної етнічної ноші.

Куратор проекту та модератор лекції-показу – Юрій Мельничук
Режисер показу – Людмила Сівцева-Климук
Менеджер-адміністратор – Інна Бражник
Відеозйомка – Володимир Хоменко.

Початок лекції-показу о 15.00.

По закінченню лекції о 18.00 – концерт колективу під орудою Василя Триліса.

Відвідати лекцію можна за попереднім записом, зареєструвавшись за електронною формою: http://goo.gl/gfNTRk або за телефоном: 093 130 37 51 (Інна). Прохання телефонувати з понеділка по п’ятницю з 10 до 17 год.

Вартість участі: 2 вхідних квитки до музею (60 гривень).

Прес-тур відбудеться о 14.00Акредитація для журналістів: Інна Бражник, info@honchar.org.ua.

Лекція

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити