Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Круглий стіл на тему “Запровадження авторського права на традиційні знання та вияви культури (фольклор та етнографію)”

Круглий стіл на тему “Запровадження авторського права на традиційні знання та вияви культури (фольклор та етнографію)”

Дата події:

  • 22 листопада 2012 11:00 - 13:00

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: honchar_museum@ukr.net

Більше відомостей:

22 листопада 2012 року з 11:00 до 13:00 в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться засідання Круглого столу на тему “Запровадження авторського права на традиційні знання та вияви культури (фольклор та етнографію): чи повинна держава ліцензувати поширення всенародного надбання?”

Порушення теми на Круглому столі спричинене останньою Генеральною асамблеєю Всесвітньої організації інтелектуальної власності, що відбулася у жовтні 2012 р. у Женеві. На цьому поважному зібранні обговорювали міжнародний документ, який передбачає запровадження режиму інтелектуального захисту на рівні авторського права на традиційні знання та вияви культури. Проект й ідеї цього документу підтримуються Державною службою інтелектуальної власності України.

Введення режиму інтелектуального захисту на традиційні знання та вияви культури передбачає патентування та ліцензування усіх видів діяльності, пов’язаних, наприклад, із виконанням народних пісень, танців, відтворенням обрядів, виданням казок, інших прозових і поетичних творів народної творчості, виготовленням предметів народного і декоративно-ужиткового мистецтва тощо за межами їхнього контексту, яким вважається село. Власником прав визначається сільська громада при посередництві спеціально уповноваженого державного органу; права на твори, традиційні знання, які є широко розповсюдженими і для яких неможливо визначити громаду, в якій вони були створені, переходить до уповноваженого державного органу. По суті, це означає ліквідацію вільного поширення і побутування явищ фольклору та етнографії на території країни.

При всій очевидній химерності цієї задумки, в низці країн світу прийнято закони, ініційовані Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, які передбачають, зокрема, і кримінальну відповідальність за несанкціоноване відтворення, поширення традиційних знань чи виявів культури – наприклад, в деяких країнах Африки з 2010 року діє т.зв. Свакопмундський протокол про охорону традиційних знань і виявів культури. В Південній Кореї, Киргизії та інших країнах за рекомендацією Всесвітньої організації інтелектуальної власності прийнято закони про захист традиційних знань, які дозволили спритним ділкам реєструвати на себе авторські права на традиційні знання, що належать всьому народу, і викликають, зокрема, юридичні конфлікти між носіями знань та вмінь, котрі отримали патент, та носіями знань та вмінь, які не запатентували своєї діяльності.

На Круглий стіл запрошено представників Державної служби інтелектуальної власності України, Українського музичного альянсу, Міністерства культури України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, фахівців у сфері інтелектуальної власності й авторського права, діячів культури, мистецтва, науки, фольклористів, етнологів, майстрів народного мистецтва.

Організатори Круглого столу:

  • Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
  • ВМГО «Всеукраїнська асоціація молодих дослідників фольклору»
  • Фольклорний ансамбль «Божичі»
  • Київський осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України

Приходьте і Ви – висловіть свою думку, обґрунтуйте власне бачення, дайте дієву пораду, долучіться до збереження та розвитку культурної спадщини України!

Сподіваємося на конструктивну дискусію, колегіальне рішення і конкретний результат від зібрання.

Тел.: (044) 360-90-77, 362-44-62, honchar_museum@ukr.net

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити