Козацькі казки. Мистецький проект в Музеї гетьманства
Дата події:
|
Місце події:Музей гетьманства |
Більше відомостей:
8 жовтня 2016 року о 14:00 у Києві в Музеї гетьманства відкриється мистецький проект “Козацькі казки”.
Найбільшим і найзначущим святом для козаків була Покрова. У цей день на Січі відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали заступницею і покровителькою православного воїнства.
Українська історія – це дзеркало долі великого народу, який володів знаннями, що були значно вищими за знання їхніх сучасників із інших етносів. І досі навколо українців, зокрема козаків, існує такий собі ореол містичності. Тому роботи, що представлять учасники проекту на виставці «Козацькі казки» не оминуть і тему характерництва і легенди про козаків, і сюжети з казок.
Учасники: Олексій Коваль, Катерина Косьяненко, Оксана Стратійчук, Катерина Білетіна, Роман Селівачов, Олег Міщенко, Олександр Кузьмін, Андрій Павлюк, Леонід Павленко.
Впродовж виставки художники проведуть ряд заходів по ознайомленню відвідувачів музею з козацькою міфологією та козацькими легендами.
Організаторами планується: урочисте відкриття проекту із спеціально запрошеними гостями – козацьким бойовим гуртом «Стрибожі правнуки», який вивчає та наслідує звичаї і обряди Запорізької Січі. На відкритті виставки відбудеться театралізоване дійство за участю козаків, які для гостей свята влаштують: бій на мішках, перетягування палиці, стрільбу з лука, бій на шапках, ходіння босоніж по склу, виступ майстра-гарапника і, навіть, розіб’ють будь-кому з бажаючих цеглину на пузі (без жертв).
Музичний супровід від Олександра Гончаренка – бандура та ліра.
Гостей нагодуємо козацьким кулішем, приготовленим на вогнищі козаком Лисом.
В наступні дні виставки, з 8 по 30 жовтня, будуть проведені такі заходи: читання козацьких казок для дітей, музичні посиденьки з бандуристами, лекції про козацькі звичаї та обряди, майстер клас зі скоропису, художні майстер класи для дітей і дорослих по створенню картин з козаками.
Слідкуйте за новинами на сторінці виставки, щоб дізнатись про дні та час заходів або телефонуйте організаторам: (050)888-89-34, (067)193-13-50, (044)462-52-90.
Куратор проекту: Ніна Бурневіч, сторінка події на фейсбук.
Місце проведення: Музей Гетьманства, м.Київ, вул.Спаська, 16-Б (метро “Контрактова площа”)