Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Косівська кераміка. Виставка та лекція в музеї-квартирі Миколи Бажана

Косівська кераміка. Виставка та лекція в музеї-квартирі Миколи Бажана

Дата події:

  • 20 квітня 2016 - 5 травня 2016

Місце події:

Київський літературно-меморіальний музей-квартира Миколи Бажана
м.Київ, вул.Терещенківська, 5, кв.5 (ст.м.«Театральна»)

Більше відомостей:

20 квітня 2016 року о 16:00 в Київському літературно-меморіальному музеї-квартирі Миколи Бажана спільно з Центром Української Культури та Мистецтва, Національним музеєм народної архітектури та побуту і Майстернею українського гончарства Sakhno Art відбудеться перший захід проекту «Немузейні історії колекції» — «Косівська кераміка: орнаменти й сюжети».

Цього року Музей-квартира Миколи Бажана (філія Національного музею літератури України) започатковує проект «Немузейні історії колекції» і запрошує ближче познайомитися з експонатами мистецької колекції подружжя Миколи та Ніни Бажанів, яку вони збирали майже 50 років.

Особливу атмосферу помешкання, в якому жив і творив український поет, перекладач, літературо- та мистецтвознавець, енциклопедист і державний діяч Микола Бажан, створюють збірка живопису і графіки, старовинні меблі, численні предмети посуду та декоративно-ужиткового мистецтва. Тут представлені вироби і народних майстрів, і відомих західноєвропейських мануфактур: антична кераміка Північного Причорномор’я, українське гутне скло, італійська майоліка, межигірський фаянс та косівська кераміка.

Кожен з експонатів колекції — свідчення розмаїтого світу захоплень і уподобань господарів квартири, а часом — і відображення стану душі. Формуючи інтер’єри кімнат, предмети мистецтва, проте, не лишаються мовчазними. Кожен із них має свою легенду походження і є частиною загальної історії розвитку чи то світового живопису, чи народного мистецтва.

Мета проекту — наблизити до музейного відвідувача це багатюще свідчення розвитку людського таланту, дати можливість експонатам розповісти свою історію та показати постать власника колекції — людини, залюбленої у світ рукотворної краси, зокрема й в українське народне декоративно-прикладне мистецтво.

Традиції косівської кераміки зародилися в одному із мальовничих куточків України — серед величних гірських пейзажів Гуцульщини. Вона набула розвитку на початку ХІХ ст. й відома завдяки своїй неповторній техніці виготовлення та кольоровій гамі, що робить її унікальною і легковпізнаваною.

Пічні кахлі й посуд різноманітних форм і призначення вкриті розписами із зображенням сцен народного життя, казкових фольклорних персонажів, тварин і птахів. Автори цих невеликих і простодушних сюжетних замальовок виявили, крім дивовижного декоративного й колористичного чуття, рідкісну спостережливість, втілену засобами виразного, гумористичного малюнка. Таємниці цього захопливого сюжетописання майстри передавали з покоління у покоління.

У косівській частині колекції Музею-квартири Миколи Бажана, крім інших, представлені роботи двох відомих майстрів — нащадків творчих родів — подружжя Стефанії Рощиб’юк та Франца Волощука.

Про історію розвитку гуцульської кераміки й вироби косівських майстрів розкажуть науковці Національного музею архітектури та побуту України Анастасія Колодюк і Людмила Дмитрук.

Деякими сучасними технологічними секретами виготовлення виробів у косівському стилі поділяться майстри Sakhno Art Павло Сахно, Павло Князік та Яна Цікало.

У рамках заходу буде представлено приватну колекцію косівської кераміки Генерального директора Центру Української Культури та Мистецтва Світлани Долеско.

Виставка колекції триватиме до 5 травня 2016 р.

Вартість вхідного квитка — 20 грн.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити