Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Концерт гурту “ДРЕВО” з села Крячківка з нагоди 55-ї річниці

Концерт гурту “ДРЕВО” з села Крячківка з нагоди 55-ї річниці

Дата події:

  • 24 жовтня 2015 13:00 - 19:00

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: info@honchar.org.ua

Більше відомостей:

24 жовтня 2015 року в Музеї Івана Гончара відбудеться концерт гурту “ДРЕВО” з села Крячківка з нагоди 55-ї річниці.

Програма:

  • 13:00 – 14:00 – майстер-клас із виконання ліричних пісень та традиційного багатоголосся (участь у майстер-класі за попередньою реєстрацією myroslavamuseum@ukr.net або за телефоном 096 418 32 22)
  • 14:00 – 15:00 – майстер-клас із вивчення весільних пісень та випікання традиційних весільних “шишок” (участь у майстер-класі за попередньою реєстрацією myroslavamuseum@ukr.net або за телефоном 096 418 32 22)
  • 17:00 – концерт ансамблю “Древо” села Крячківка (Полтавщина) за участі гостей і послідовників. Танці з гуртом “Занедбанці”. Презентація альбому “Наша Хатка не з Краю” з благодійним продажем дисків для підтримки родин військових АТО.

Цьогоріч виповнюється 55 років співочому гурту “Древо”, відомому в усьому світі своїми піснями та унікальною технікою багатоголоссям. Виступи ансамблю на міжнародних фестивалях збирають повні зали. Дискографія гурту налічує понад 15 платівок, касет та дисків, записаних у різних країнах.

Учасники колективу виконують старовинні пісні Полтавщини XVIII-XIX ст. й самої Крячківки, а також пісні, складені чи доповнені ними самими. У репертуарі “Древа” близько 150 зразків різних жанрів, проте кожна окремо взята пісня гурту є унікальним взірцем національної духовної спадщини українців.

“Древо” своїми піснями прославило рідне село по цілому світу. Американці, французи, німці, поляки вивчають їхні пісні, запрошують на майстер-класи для молоді з різних країн. Тож “Древо” має учнів у Західній Європі, Америці, і навіть у Японії.

Науковці та професійні співаки приїздять звідусіль до Крячківки, щоб перейняти унікальну традицію народного багатоголосся. Гурт посприяв зростанню багатьох українських вчених, режисерів, співаків та акторів. Зокрема у “Древа” вчилися Ніна Матвієнко і тріо “Золоті ключі” (Київ); Мар’яна Садовська (Кьольн); київський ансамбль “Древо” та його керівник, етномузиколог Євген Єфремов; режисер Сергій Ковалевич (Москва); Наталка Половинка і мистецький центр “Майстерня пісні” (Львів) та багато інших.

Гурт “Древо” вперше зібрався наприкінці 1950-х рр. Саме перший склад гурту записав пісні для знаменитого мультфільму “Жив-був пес” (робота режисера Едуарда Назарова і “Союзмультфільму” за мотивами української народної казки “Сірко”). Мультфільм отримав численні нагороди багатьох міжнародних фестивалів. Відтоді пісні “Ой там на горі” і “Да косив батько, косив я” стали відомі широкому колу слухачів.

Зараз у “Древа” вже четвертий склад ансамблю. З перших учасників гурту сьогодні співають Надія Микитівна та Федір Олександрович Роздабари. Ніна Петрівна Рева доєдналася згодом. А Галина Натолока, Алла Дмитренко, Валентина Джим, Надія Рвач, Ніна Забава, Марія та Юрко Фединські належать вже до молодшого покоління гурту. Для багатьох “Древо” асоціюється з тими співаками, чиї голоси сьогодні можна почути лише в записах, а імена шанобливо зберігає народна пам’ять. Це Пріська Загорулько, Тетяна Кривенко, Марія Маліженко, Михайло Володько, Анатолій Попко і Ганна Левада (баба Ганна).

Метафізика крячківських пісень – це глибоке міцне коріння, на якому тримається наш духовний світ, це джерельна сила, яка живить теперішні і буде живити майбутні покоління, це знання про життя, це мудрість і вічність водночас.

На святі “Древа” відбудеться презентація альбому “Наша Хатка не з Краю”. Унікальність цього альбому, зокрема, в тому, що він записаний у рідному селі, де сама енергетика землі додає сили до пісень. До нього увійшли відомі зразки військово-патріотичної тематики з репертуару гурту, а також кілька творів, що вийдуть у записі вперше. Цей проект реалізований з метою збереження пісенного духовного спадку та для підтримки українського війська. Альбом створений власною ініціативою, зусиллями учасників гурту за технічної підтримки Юрка Фединського. На презентації відбудеться благодійний продаж дисків. Усі зібрані кошти будуть передані родинам військових.

Вхід вільний!

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити