Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Художня виставка Тетяни Кобзар

Художня виставка Тетяни Кобзар

Дата події:

  • 14 вересня - 2 жовтня 2011 10:00 - 17:45

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68

Більше відомостей:

14 вересня 2011 року о 17:00 в Музеї Івана Гончара відбудеться відкриття художньої виставки “Етнографічна феєрія українського свята” заслуженої художниці України Тетяни Кобзар.

На кілька років полтавка Тетяна Козар разом з чоловіком залишили цивілізацію міста і оселились у сільській хаті-мазанці, де топили дровами, живучи в тиші серед квітучих садів і солов’їних співів. Саме тут, серед мальовничої природи, в сакральному просторі української хати, створила вона справжні шедеври народного малярства.

Ще донедавна народні картини, виконані художниками-самоуками, висіли чи не в кожній селянській хаті, хоча довгий час не були гідно поціновані мистецтвознавчою наукою. Однак вже сьогодні ці твори народного генію визнані високомистецькими і є прикрасою як приватних колекцій, так і державних музеїв. Зокрема, велика збірка народних картин є в колекціях Музею Івана Гончара.

Майстриня Тетяна Кобзар перейняла славні традиції народних майстрів-малярів, хоча прийшла до цього не відразу. Вона згадує, що «любов до народного намагався прищепити їй ще в дитинстві батько, проте продовжувала певний час малювати пейзажі, і лише згодом, після внутрішнього самоусвідомлення, з’явилася мета: звернутися до національного, самобутнього, звідси і стиль та тематика картин».

Починаючи з 2002 року, Тетяна Кобзар дуже плідно працює, має в своєму доробку понад шістдесят робіт, які активно експонує. Персональні виставки їй організовують Полтавський обласний осередок майстрів народного мистецтва України, Обласний центр народної творчості та творче об’єднання «Мистецтво». В минулому році вона була учасницею Всеукраїнської виставки «Народне мистецтво Полтавщини» та Всеукраїнської виставки-конкурсу «Кращий твір року — 2010», які відбулися в Києві, у Національній спілці майстрів народного мистецтва України. Вона намагається прославити полтавський край і на міжнародній арені: її картини бачили у посольствах Франції та Німеччини, зберігаються вони у приватних колекціях не лише України, а і Росії, Америки, Канади, Німеччини.

«Це мистецтво високе, і в ньому справді наша українська душа» – так оцінив творчість Тетяни Кобзар один із найбільших знавців народного малярства, колишній директор Полтавського краєзнавчого музею Кім Скалацький.

Тож запрошуємо всіх, залюблених у народне малярство, на виставку творів Тетяни Кобзар, щоб поринути у світ радості, краси і гармонії, до чарівних жар-птиць, створених уявою мисткині.

Виставка діятиме з 14 вересня до 2 жовтня 2011 року.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити