Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Фотовиставка Євгена Гапича “Народні майстри Космача”

Фотовиставка Євгена Гапича “Народні майстри Космача”

Дата події:

  • 20 вересня - 19 жовтня 2011 10:00 - 18:00

Місце події:

Київська область
м.Переяслав-Хмельницький
Національний історико-етнографічний заповідник «ПЕРЕЯСЛАВ»
Музей українських обрядів (На території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини)
вул. Літописна № 2
Телефон для довідок: (04567) 5 56 41
Проїзд до НІЕЗ “ПЕРЕЯСЛАВ” з міста Києва: від станції метро “Чернігівська” або “Харківська” маршрутним таксі сполученням “Київ – Переяслав-Хмельницький” (відправлення кожні 15 хвилин)

Більше відомостей:

24 вересня 2011 року о 12:00 в Переяслав-Хмельницькому в Музеї українських обрядів відбудеться відкриття персональної фотовиставки Євгена Гапича “Народні майстри Космача”.

Гуцульське село Космач – чи не найбільше село в Європі. Славиться воно не тільки своєю вишивкою, ткацтвом, писанкарством, але й гостинністю. Це унікальне місце, де добре збереглися народні традиції, ремесла та природа. Тепер Космач гідно носить назву «Центру народних промислів Гуцульщини». Адже в кожному подвір`ї, в кожній хаті є народні майстри. Село унікальне тим, що тут досі збережено всі гуцульські промисли, які лише існують: вишивка, ткацтво, килимарство, постолярство, боднарство, ліщиноплетіння (кошики), кераміка, виготовлення народних строїв, різьблення по дереву, виготовлення народних інструментів. Але особливо Космач славиться писанкарством.

Про автора

Євген Гапич – народився і виріс у Сумах, де спілкувався лише російською. Та попри це, уже десять років розмовляє українською і пишається цим. Євген зізнається – спочатку було нелегко, адже у Коломиї зовсім інакша культура, інші звичаї, інші люди. За його словами, Коломия для нього завжди була колискою української мови, української культури. Це приклад для всієї України, як треба підтримувати і вшановувати.

За плечами Євгена, вже 7 персональних фотовиставок. Фотовиставка «Майстри Космача» вперше презентувалася у Космачі в рамках фестивалю «Великдень в Космачі – 2011». Фотографії не лише майстрів, але й зображення всього процесу виготовлення різних народних виробів зафіковані на світлинах пана Євгена. Як наголосив сільський голова Космача, Д. Пожоджук, «Космач завжди славився народними умільцями, але про авторів робіт рідко хто знав».
Почесний гість фестивалю Василь Чуднов, ознайомившись з виставкою, був захоплений унікальними світлинами і запропонував зробити виставку у кулуарах Верховної Ради напередодні 600-річчя Космача, яке святкуватиме село цьогоріч. «Я підготував постанову Верховної Ради до Кабінету Міністрів України, щоб відсвяткувати визначну дату – ювілей славетного села Космача на державному рівні, адже не так багато в Україні сіл з такою багатою історією та надзвичайно талановитими людьми», – сказав народний депутат.
Методист  навчально-методичного центру народної культури і туризму з Івано-Франківська Мирон Левицький зауважив, що Євгенові Гапичу вдалося зробити своєрідний літопис села Космача і вдало розкрити головну тему виставки.
Але роботи ще багато, адже лише у майстрів з п’яти присілків побував Є. Гапич, а село має аж 32 присілки. Тож автор пообіцяв не припиняти роботу, а постійно доповнювати виставку новими й новими світлинами – миттєвостями з життя і творчої праці народних умільців Космача і не тільки.

Виставка триватиме з 20 вересня по 19 жовтня 2011 року.

Світлини Євгена Гапича

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити