Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Фестиваль традиційної польської, кримськотатарської та української культури

Фестиваль традиційної польської, кримськотатарської та української культури

Дата події:

  • 21 травня 2011 12:00 - 20:00

Місце події:

Центр народознавства “Козак Мамай”
Київ, вул.Михайла Донця, 2

Більше відомостей:

21 травня 2011 року о 12-00 у козацькому селищі «Мамаєва Слобода» у Києві відбудеться фестиваль традиційної польської, кримськотатарської та української культури – «Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі».

Крім загону кримськотатарських вершників та фольклорних колективів з Бахчисарая (АР Крим) в козацьке селище прибуде шляхетська кінна хоругва з міста Лєшно Великопольського воєводства та фольклорні колективи, що презентуватимуть польську культуру.

Українську сторону, як завжди, представлятимуть козаки «Мамаєвої Слободи» під орудою кращого козака (каскадера) отамана Олега Юрчишина, що неодноразово виступав перед Її Величністю Королевою Великобританії Єлизаветою ІІ.

Лицарський поєдинок між польською кінною хоругвою, кримськотатарським чамбулом та підрозділом українськими козаків розпочнеться по обіді о 13-00. Ми віримо, що в чесному поєдинку переможе найсильніший!

Українці також подарують гостям з Польщі та Криму старосвітські шляхетські пісні та танці козацької доби.
В рамках фестивалю, прямісінько на ярмарковому майдані, в казанах на «живому вогні» готуватимуться традиційні страви старопольської, кримськотатарської та української кухонь. Козаки «Мамаєвої Слободи» вже традиційно крім кулешу з печерицями готуватимуть велетенського стокілограмового кабана на рожнах.

На леваді, поряд із вітряком, буде розгорнуто польовий табір козацького куреня, де можна буде особисто ознайомитись із побутом та військовою справою козаків, потримати в руках спорядження та озброєння, а також спробувати себе в стрільбі з лука чи самопала.

Завершиться фестиваль «Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі» о 19-00 виконанням однієї Польської, кримськотатарської та української пісні й феєричними показовими виступами кінних загонів Польщі, українських козаків та кримських аскерів.

Передісторія фестиваю

19 травня минулого року був заснований фестиваль традиційної україно-кримськотатарської культури «Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі». Під бій бойових козацьких литаврів та залпи гармат пройшли лицарські двобої верхи на конях між загоном українських козаків та чамбулом кримськотатарських вершників. На фестивалі була представлена середньовічна українська шляхетська та ханська кримськотатарська музика, танці та пісні, обряди та кухні обох народів, а також народні майстри з традиційними мистецькими виробами доби середньовіччя.

Джерело: mamajeva-sloboda.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити