Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Етнографічне свято “Купайло в Легедзиному”

Етнографічне свято “Купайло в Легедзиному”

Дата події:

  • 23 - 24 червня 2013 14:00 - 03:00

Місце події:

Черкаська область, с.Легедзине

Більше відомостей:

23 червня 2013 в селі Легедзине на Черкащині на території музею Трипільської культури відбудеться етнографічне свято “Купайло в Легедзиному”.

Село Легедзине, за 230 км від Києва, одне з багатьох, на перший погляд, звичайних сіл України. Особливу увагу до нього привернули кілька потужних подій, що відбулися тут протягом останнього десятиліття і викликали інтерес без перебільшення усієї України. Толоки з будівництва трипільських хат, зйомки громадського кіна «Чорний козак» та
купальське дійство, що відбувається щороку на унікальній території в органічній атмосфері села. Земля давніх та найбільших поселень трипільської цивілізації змушує людей повертатися знову до Легедзиного. Гарні люди та потужна енергетика наповнює і не залишає нікого байдужим.

Цьогорічне Купальське дійство відбудеться днем пізніше за літнє сонцестояння і буде справжнім святом без сцени та режисури. Спілкування з природою та людьми, очищення і занурення у пласт давньої культури через спів, танці, забави. Традиційно, як це споконвіку робили наші пращури, шукатимемо квітку папороті….

Програма Свята:

14:00 – Відкриття художньої виставки «Штучки в Легедзині»

15:00 – 18:00 – Школа традиційних танців з гуртом «Божичі», плетіння купальських вінків та прикрашання купайлиць, майстер-класи з гончарства, виготовлення ляльки-мотанки, соломоплетіння, витинанки, виготовлення птахів, купальські інсталяції з природніх матеріалів від відомих художників (Олександр Мельник, Володимир Рак, Петро Гончар, Микола Теліженко, Катерина Ткаченко, Оксана Іващенко, Микола Мазуренко, Іван Сергієнко), екскурсії музеєм «Трипільська культура».

18:00 – 19:00 – Показ етнографічного одягу різних регіонів України кін. ХІХ – поч. ХХ ст. з приватних колекцій Оксани та Валерія Афанасьєвих, Юрія Мельничука, Ігоря Перевертнюка.

19:00 – 23:00 – Купальські пісні та забави на мальовничому пагорбі біля ставка з гуртами «Люди добрі», «Радуйся», «Орелі», «Роксолонія», «Ойра», гуртом звенигородським та Лірником Сашком, стрибання через вогонь, пускання на воду вінків та пірнання за ними, очищення водою, частування кулішем та іншими традиційними стравами.

23:00 – 03:00 – «Ніч з Мальвою» просто неба (кінопоказ фільмів Легедзинської народної кіностудії, яка у цьому році відзначає своє двадцятиріччя та є у числі переможців 12 Всеукраїнських та Відкритих кінофестивалів аматорського кіно).

Свято розпочнеться на території заповідника «Трипільська культура» та продовжиться на Купалькому пагорбі.

Організатори: Громадська ініціатива «Толока Легедзине», Державний заповідник «Трипільська культура», Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Народна кіностудія «Мальва».

p.s. Традиція святкування Купайла (свято Сонця) 7-го липня є досить пізньою і пов’язана з бажанням церкви позбутися атрибутів дохристиянських вірувань (хороводи, перестрибування вогню, звертання до Сонця). Повернення до Купайла у період сонцестояння є лише поверненням до давньої традиції і не є відновленням язичницького культу.

Світлини Купайла в Легедзиному попереднього року

Головна світлина Ігора Гайдаєнка, ridna.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити