Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

20 травня у Києві відбудеться Мегамарш у вишиванках!

20 травня у Києві відбудеться Мегамарш у вишиванках!

Дата події:

  • 20 травня 2012 11:00 - 16:00

Місце події:

Золоті Ворота –- Софіївська площа –- Європейська площа –- Майдан Незалежності –-Бессарабська площа – – парк Шевченка

Більше відомостей:

20 травня об 11.00 біля музею «Золоті Ворота» (ст. м. «Золоті Ворота») розпочнеться вже 9-й за рахунком Мегаграндіозний марш у вишиванках.

Проводити подібні заходи стало традицією: двічі на рік столичні студенти, кияни та гості міста збираються для того, щоб пройтися центральними вулицями у народному вбранні – вишиванці. Деякі учасники флеш-мобу ставляться до проходу у вишиванках творчо: дівчата прикрашають голови свіжими вінками, стрічками; хлопці знаходять шаровари, цікаві козацькі головні убори, стародавні вишиванки.

Враховуючи творчі прояви учасників маршу організатори влаштовують різні конкурси із заохочувальними призами. Цьогоріч, наприклад, подарують 2 вишиванки найоригінальнішим моделям та фотографам, які брали участь у конкурсі на патріотичну світлину.

Ідея Мегамаршу реалізувалась у вересні 2008 року. Тоді 18-річному Андрію Бабінському «…закортіло вивітрити свою випускну вишиванку, то і з’явилася ідея:– а чому б не пройтися в ній містом?» – ділиться Андрій своїми спогадами. Так і започаткувалитрадиціюгуляти восени та навесні столицею унаціональному вбранні.

Маршрут вишиванкопроходців: Золоті Ворота –- Софіївська площа –- Європейська площа –- Майдан Незалежності –-Бессарабська площа – – парк Шевченка. Неофіційна частина проходу традиційно відбувається у Національному музей народної архітектури та побуту України, що в с. Пирогів. На честь 9-го маршу цими вихідними учасники проходу також організували еко-толоку в музеї під відкритим небом.

Організатори мегамаршу – – київські студенти з різних вищих навчальних закладів, яких об’`єднує спільна ідея та любов до української символіки. На заході також будуть присутні: Віталій Калініченко («Веремій»), Михайло Бойко («Колір Ночі»), Тарас Силенко (кобзар), Сашко Лірник (казкар), Сергій Пантюк (поет, громадський діяч), Олесь Доній (політик) та багато інших відомих митців та громадських діячів.

Захід вільний від політики, заборонена партійна символіка та прапори політичних організацій. Після офіційного відкриття маршу біля пам’`ятнику Ярославу Мудрому колона людей у вишиванках рушить вищезазначеним маршрутом, по дорозі будуть відбуватись різноманітні конкурси та спілкування між учасниками.

Минулого року Мегамарш відвідало більше 300 людей у національному вбранні. Цьогоріч організатори очікують ще більше, бо з кожним роком захід стає більш популярним.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити