Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка “Чернігівщина етнографічна” в Музеї Івана Гончара

Виставка “Чернігівщина етнографічна” в Музеї Івана Гончара

Дата події:

  • 5 червня - 2 липня 2012 10:00 - 17:45

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: honchar_museum@ukr.net

Більше відомостей:

З 5 червня по 2 липня 2012 року у Києві в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” в рамках музейного проекту “Культурна спадщина українців” триватиме виставка “Чернігівщина етнографічна”.

Музей Івана Гончара розпочинає серію виставок, які знайомитимуть глядачів з етнографічною, фольклорною та культурно-мистецькою спадщиною українців різних регіонів України. До виставок будуть залучені етнографічні та мистецькі збірки як державних музеїв, так і приватних колекціонерів.

Чернігівське Полісся – унікальний регіон слов’янського світу. Про нього писали і пишуть дослідники, визначаючи Чернігівщину як один з ареалів колишньої прабатьківщини слов’ян. Саме на Чернігівщині збереглися давні архаїчні шари праслов’янської культури, корені якої сягають часів палеоліту і неоліту.

Природні багатства Чернігівської землі сприяли розвою різнофункціональних видів народних ремесел та індивідуальної творчості мистців.

На виставці « ЧЕРНІГІВЩИНА ЕТНОГРАФІЧНА» представлені ткані та вишивані тканини – одягові та інтер’єрні. Всебічно показані класичні зразки народного вбрання середини XIX – початку XX століть із Козелецького, Чернігівського, Городянського, Щорського, Семенівського, Сосницького, Новгород-Сіверського, Ніжинського та Носівського районів Чернігівської області. Виготовлене воно, в основному, з доморобних матеріалів та вирізняється своєрідним колоритом з переважанням білого та червоного кольорів. Це – сукняні спідниці, плахти, запаски, пояси та крайки, хустки й намітки, корсетки та прикраси.

Окрім тканини на виставці можна буде побачити вироби з дерева, плетені з кори, лози і соломи посудини; роботи гончарів та ковалів, а також унікального «чернігівського» письма ікони кінця ХІХ – початку ХХ століть , народні картини І половини ХХ століття, малярські та скульптурні твори народного генія Антона Штепи із с. Сваричівка Ічнянського району.
Етнографічна частина виставки доповнена унікальними архівними світлинами з історико-етнографічного мистецького альбому Івана Гончара «Україна та Українці» ( т. «Чернігівщина»).

Експонати представлені на виставці із фондових колекцій Музею Івана Гончара та приватних збірок Володимира Щибрі та Ігоря Перевертнюка.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити