Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

На «Мамаєвій Слободі» відкривається «Головна Резиденція Святого Миколая»

На «Мамаєвій Слободі» відкривається «Головна Резиденція Святого Миколая»

Дата події:

  • 8 - 30 грудня 2014 10:00 - 17:00

Місце події:

Центр народознавства “Козак Мамай”
Київ, вул.Михайла Донця, 2

Більше відомостей:

8 грудня 2014 року об 11-00 на Мамаєвій Слободі у Києві вже вшосте офіційно буде відкрита «Головна Резиденція Святого Миколая».

Завітати до «Головної Резиденції Святого Миколая», а також замовити та відвідати майстер-класи можна з 8 грудня 2014 року по 30 грудня 2014 року з 10:00 до 17:00.

Ця урочиста мить відбудеться після того, як козаки з «Мамаєвої Слободи» підпишуть зі Святим Миколаєм «Глейт» (охоронну грамоту) щодо продовження діяльності «Головної Резиденції Святого Миколая» на «Мамаєвій Слободі» та оборони його добрих справ впродовж всього наступного 2015 року.

Сучасне українське козацтво шість років тому – в 2009 році – запропонувало українській громаді новий еталон свята Миколая.

Наш український Святий Миколай має всі ознаки українця, бо ж одягнений у священичі ризи та у підбитий бобровим хутром шляхетський кунтуш. На голові має гетьманську шапку. Але крім зовнішніх ознак він ще добра, щира, привітна людина, котра, на відміну від його англо-саксонських та російських аналогів (Санта Клаус, Дєд Мороз), не махає крючковатою палицею (посохом), йдучи по лісу, а цілком у цивілізованій гостинній атмосфері традиційної Наддніпрянської хати, оздобленої рушниками, божниками та іншим хатнім начинням, виконує на старосвітській лірі канти 17-18 століття. Разом із дітьми, аби ті не були лінивими чистоплюями, випікає в печі справжні печатні пряники – медівники, або ж як їх всі називають «Миколайчики». Наш український Миколай направду духовна особа, бо ж привчає дітей бути мудрими, добрими, співчутливими.

Дуже важливим є й те, що його добрі, гарні справи та починання «взяті під охорону» та пильний нагляд українских козаків, адже «добро має бути з кулаками». Воїн – козак завжди був носієм всього правдиво українського, цебто лицарського.
Сподіваємось, що цей новий підхід, а насправді повернення до дідівських традицій святкування дня Святого Миколая, здобуде підтримку на всіх теренах козацької України від Синього Дону й до зелених Карпатських гір.

Додатково за попереднім замовленням діти зможуть навчитися у господині випікати печатні медові пряники «Миколайчики» в печі однієї з козацьких хат, а також матимуть нагоду:

  • навчитися ліпленню вареників;
  • власними руками виготовити медові свічки із вощини;
  • зробити стародавній оберіг – ляльку-мотанку;
  • відвідати уроки народознавства на тему: «Життя і побут українців в козацьку добу»;
  • а також покататись верхи на козацьких конях, постріляти з лука та взяти участь у квесті «У пошуках козацьких скарбів» на «Мамаєвій Слободі», відвідати «Казкову хатину» та взяти особисту участь у матеріалізації однієї з українських народних казок або ж просто помандрувати стежками козацького селища, де на обійстях садиб живе багато домашніх тварин.

Хочемо звернути увагу не тільки дітей, але й дорослих, що на Слободі живуть велетенські сірі круторогі воли; по подвір`ях бігають кури, гуси та качки; з повіток приязно мекають вівці та кози, а в оборах хрюкають свині. Якщо пригледітись, то під якимось із кущів запросто можна здибати клаповухого кролика, а то і зразу двох. На леваді гуляють коні…

Для батьків, які приведуть своїх діток самостійно, повідомляємо, що вони зможуть відвідати Резиденцію в порядку «живої черги»! Для організованих груп обов`язкове попереднє замовлення.

Попередньо домовитись про проведення майстер-класів, або ж придбати печатний медовий пряник – «Миколайчик» можна за тел.: 361-98-48; 066-091-10-76, або ж за електронною адресою: mamayevasloboda@gmail.com

Докладніше на mamajeva-sloboda.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити