Головна сторінка
Вишукуємо роблене душею!
свіжина

Масляні гуляння в Пирогові

Масляні гуляння в Пирогові
Дата події:14 Лют 2010
Місце події:Музей народного побуту та архітектури «Пирогів», Київ
Тел.: 526-5765, 526-2416, 526-5787 (науковий відділ)
Їхати до музею:
• від ст. метро «Либідська» — Тр № 11
• від Бесарабського ринку — МТ № 156
• від Ленінградської площі, ст. метро «Дружби народів» — МТ № 172
• від ст. метро «Академмістечко» — МТ № 576
• від ст. метро «Лук’янівська» — МТ № 496
Більше відомостей:

14 лютого 2010 року в Музеї народної архітектури та побуту України в селищі Пирогів у Києві відбудеться святкування Масляної з ярмарком виробів народних майстрів та млинцями.

В  цей день у музеї  буде максимально відтворений давній обряд Колодія. Учасники Свята (фольклорні колективи Києва та області разом із музейним гуртом «Джерела») вирушають з експозиції «Слобожанщина» до центральної співучої площі Музею. Звучить пісня «Масляна, оце я йду!». Попереду на санях везуть «Кострубатого діда», опудало якого встановлюють на полі. Довкола «Діда» розпочинається обрядодійство: «Колодка» – чіпляння «колодки» учасникам Свята, а також відвідувачам Музею.

На  майдані біля управи та на співочому полі фольклорні колективи виконують святкові пісні та обряди. Забави на співочому полі: катання на фуркалі, перетягування канату, катання на санях та ослоні, сніжна фортеця та ін.

Показові  виступи Київської  обласної Федерації  стрільби з лука (кожен може спробувати!). Ярмарково-кулінарна частина. Святкові українські страви від гранд-майстера цеху козацьких кошоварів Мирослава Шваба (куліш, узвар, цілющі напої з полтавських трав та ін.). Виставки-продажі виробів українських майстрів.

Уроки танців. Колективні Характерницькі ігрища-взаємодії з Природою.

На  завершення Свята спалення «Кострубатого діда».

Поділися прочитаним:
  • Twitter
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • FriendFeed
  • LinkedIn
  • PDF
  • Print
  • email
  • Vkontakte
  • i.ua

3 відгуків

  1. knedlyk says:

    Цікаво, з котрої години свято стартує і де всі урочистости відбудуться? Чи є контакт організаторів?

    Хочу прийти!

  2. knedlyk says:

    Свято розпочнеться о 12 годині неподалік експозиції „Середня Наддніпрянщина” та на Ярмарковій площі одночасно.

    Потрапити до музею можна за 5-10 гривень.

Додати відгук

Spam protection by WP Captcha-Free

Реклама
Спільнота на Facebook
Свіжі відгуки
Свіже на сайті
Рукотвори, 2009. Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Ресурс працює на двигунці Wordpress

Ми на Facebook Ми на livejournal RSS
Стежте за свіженьким! Підпишіться!
Завантаження...Завантаження...
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль