Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Леоніда Ткаченко

Леоніда Ткаченко
+38050 621 37 15; +38(06434) 7 51 88
  • Леоніда Ткаченко, рушник
  • рушник
  • вишивані рушники
  • Леоніда Ткаченко
  • орнамент
  • Леоніда Ткаченко
  • писанки
  • Леоніда Ткаченко
  • писанки зернівки
  • писанки, витравлювання

Творчість

Писанки пише кількома способами – традиційним й методом витравлювання в оцеті. На яйцях з-поміж побутових сюжетів зображує й давню символіку, зокрема різні символи сонця, берегині, «божу ручку»; дубове листя, як символ здоров’я; риби, як символ добробуту й достатку.

Також «малює» писанки й іншим способом – оздоблює бісером й різними сортами зерна – кунжутом, маком, гірчицею, рисом, льоном й кукурудзяною крупою. Кожну зернинку окремо викладає на яйце, змащене попередньо клеєм ПВА.

Майстриня береться також за голку й нитку. Вишиває сорочки, звичайні й весільні рушники. Вишивані речі оздоблює як рослинним так і геометричним орнаментом.

Походження

Народилася 3 травня 1947 року в селі Пилипи Деражнянського району Хмельницької області. З 1968 року мешкає в місті Свердловськ Луганської області.

Освіта

1968 – закінчила Хмельницьке педагогічне училище. Після чого була направлена на роботу у Свердловськ. Там працювала вихователем, методистом. А зараз є завідуючою дитячим садком.

Досвід

З дитинства пам’ятає, як рідна бабуся писала писанки та вишивала. Опанувати вишивку самій вдалося ще у школі, а от писанкарством пані Леоніда займається з 2004 року. Як і що малювати на яйцях спершу дізнавалася з тематичної літератури, а далі переймала досвід у знаних писанкарок Оксани Білоус з Києва та Тетяни Коновал з Донеччини. Досягнувши певного рівня, почала навчати цього мистецтва дошкільнят у дитсадку.

Виставково-ярмаркова діяльність

З 1998 року бере активну участь у міських, обласних та Всеукраїнських виставках, фестивалях, конкурсах, ярмарках. Леоніда Ткаченко є учасником другого Міжнародного з’їзду писанкарів у Космачі. У 2008 році відбулася перша персональна виставка майстрині в Луганському обласному художньому музеї. Щороку їздить на ярмарок в Музей народної архітектури та побуту в Пирогові.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити