Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Українці у Facebook просять Finnair зберегти зображення Марії Приймаченко на своїх літаках

Українці у Facebook просять Finnair зберегти зображення Марії Приймаченко на своїх літаках

Українські користувачі мережі Facebook хотіли б, щоб зображення Марії Приймаченко, яке використовувала від свого імені з 2007 року фінська компанія Marimekko, не зникало з літаків фінського перевізника Finnair. По це свідчить опитування, яке проводиться на офіційній сторінці проекту про народне мистецтво “Рукотвори” у мережі Facebook. Переважну більшість голосів здобуває варіант, у якому люди наполягають, що було б добре просто вказати прізвище української народної художниці поряд із зображенням казкового лісу.

Опитування

Звісно, українська громадськість не є стороною конфлікту і не бере участі у переговорах щодо відповідальності за плагіат фінської дизайнерки Христини Ізоли. Тому юридично не може вимагати збереження зображень. Але варто зауважити, що картини Марії Приймаченко – це глобальне явище у світовій культурі, є одним з проявів української народної культури і тому українці можуть мати неписане моральне право просити зберегти ці зображення. Тим паче, якщо вони надихають велику кількість людей.

Зауважимо від себе, що будь-який спосіб поширення української культури є позитивним явищем. Сам розголос цієї теми, можливо, дозволив відкрити очі на творчість Марії Приймаченко великій кількості людей в усьому світі незалежно від національності. А українцям показав, що їхнє народне мистецтво може бути конкурентноспроможним, сучасним, актуальним і викликати захоплення.

“Рукотвори”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити