Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Фінську компанію Marimekko викрили у плагіаті картини Марії Приймаченко

Фінську компанію Marimekko викрили у плагіаті картини Марії Приймаченко

Журналісти часопису Helsingin Sanomat викрили у плагіаті дизайнерку відомої фінської компанії Marimekko Христину Ізолу, повідомляє портал yle.fi. 2008 року вона створила графічну композицію “Metsanvaki” (мешканці лісу), яка, як виявилося, скопійована з картини Марії Приймаченко “Пацюк, що подорожує” (1963).

finnair

Цим зображенням, серед іншого, оздоблений літак Airbus 330 фінської авіакомпанії Finnair, який здійснює далекомагістральні польоти до Нью-Йорка і в Азію.

Скопійована версія відрізняється від оригінальної картини лише тим, що на зображенні фінської дизайнерки зник пацюк.

marimekko_w

У Marimekko визнали, що це плагіат. “Той факт, що робота іншого художника була використана в якості основи для шаблону Metsanvaki – це повний шок і глибоке розчарування для нас”, каже художній керівник Marimekko Мінна Кемелл-Кутвонен. Всю відповідальність поклали на дизайнера. А зображення вже прибрали з офіційного сайту компанії.

У свою чергу, авторка скопійованої композиції вже перепросила за свій вчинок: “Я не замислювалася про авторські права, і про те, що присвоюю чиюсь творчу працю. Композиція “Metsanvaki” здавалася настільки близькою, що цією лісовою чарівністю я хотіла зі всіма поділитися. Я розумію, що вчинила неправильно, я жалкую і мені соромно”, – сказала Христина.

finnair_marimekko

Фінська компанія Finnair оголосила, що прибере з одного зі своїх Аеробусів 330 скандальне зображення – повідомляє Associated Press. Речник авіаперевізника Пайвит Талквіст наголошує, що це станеться настільки швидко, наскільки можливо.

Як зазначає видання yle.fi, Marimekko активно захищає авторські права на свої малюнки. Але тут виявилося, що компанія сама попалася на плагіаті.

Marimekko – це всесвітньо відома фінська компанія з виробництва текстилю і одягу, заснована 1951 року. В 60-х роках минулого століття вона була особливо впливовою у світі моди. Вирізняється простими, але якісним стилем. За основу беруть власні графічні розробки.

Зображення-порівняння з сайту aftonbladet.se

“Рукотвори”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити