Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Музей архітектури та побуту в Пирогові тепер під Мінкультом

Музей архітектури та побуту в Пирогові тепер під Мінкультом
13 серпня 2011 00:32

Уряд схвалив проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про передачу Національного музею народної архітектури та побуту до сфери управління Міністерства культури». Відповідне рішення прийнято на засіданні Кабміну 10 серпня 2011 року – повідомляє офіційна веб-сторінка Міністерства культури.

Державні чиновники офіційною мовою обіцяють, що після передачі музею міністерству створять кращі умови “для виконання статутних завдань музею”, впровадять “уніфіковані системи обліку, зберігання, охорони, демонстрування та переміщення” експонатів, покращать фінансування і якість надання культурних послуг.

Перед цим рішенням уряду Музей архітектури та побуту, що розташований біля колишнього селища Пирогів, був підпорядкований Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України, що очолюваний Ганною Скрипник. Вже кілька років поспіль довкола музею виникають публічні протистояння різних сторін, зокрема й заяви про спроби передачі земель музею та його “буферної зони” у власність сторонніх осіб.

У 2009 році попри протести народних майстрів з музею був звільнений заступник директора Олексій Доля. Ще раніше, а саме 2007 року, Київрада спробувала передати 9,98 га земель державного музейного комплексу компанії «Укрінвестбуд» під спорудження готельно-розважального комплексу.  Пізніше, 2010 року, працівники музею виступили із заявою, в якій повідомили про хвилю дезінформації у ЗМІ щодо діяльності директора музею Павла Федаки і зокрема зазначили, що фонд “Розвиток України” Рината Ахметова висуває вимоги до музею з тим, щоб “перетворити його на розважальний заклад”. Крім цього, протягом кількох років в музеї відбулося кілька пожеж, зокрема, на початку 2011 року згорів будиночок в експозиції “Карпати”.

“Рукотвори”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити