Щоб зі звичайного бруска дерева вийшла дієва сопілка, потрібно виконати, за підрахунками майстра, близько ста операцій. І це просту одинарну. А Віктор Терещенко вміє робити ще подвійні (або джоломиги) і потрійні сопілки, які звучать відповідно у два й три голоси. Спеціально для початківців сопілкар написав ноти з інструкцією. Їх дає безкоштовно при купівлі інструменту.
Народився 18 березня 1944 року в селі Літки Броварського району Київської області. Там мешкає і досі.
Любов до музичного мистецтва п.Віктору передалася від батька, який був вчителем музики, грав на акордеоні. Син теж пішов батьковим шляхом – Віктор Терещенко 20 років навчав школярів співати та грати на різних музичних інструментах, в тому числі й на сопілці.
У виготовленні цього музичного інструменту Віктор Терещенко набув неабиякої віртуозності. На його рахунку тисячі вирізаних сопілок, які він виготовляв в тому числі для Кримського українського ліцею.
Сопілки виносить на показ в різних містах та на мистецьких заходах. Буває на ярмарках в Сорочинцах та у Пирогові, на Андріївському узвозі та на Майдані Незалежності у Києві, у Дніпропетровську та Запоріжжі. Сопілки майстра купували гості з США, Канади, Польщі, Англії, Австралії, Німеччини.