Майстриня вже більше 20 років плідно працює в жанрі керамічної іграшки. Створила тисячі фантастичних, вигадливо розписаних звірят-свистунців. Віднайшовши свою власну техніку і власний стиль, вона творить не просто дитячу забавку. В її образах оживає казка, загадка, співанка, приказка, – той дитячий фольклор, що пережив тисячоліття і є відголоском українських прадавніх вірувань.
Народилася 23 березня 1962 року в містечку Кам‘янка Черкаської області в родині робітників, де дуже поважали мистецтво і батько був художником-аматором. З 1983 року Ольга живе та працює в Черкасах.
В 1983 році закінчила Київський інститут культури за спеціальністю «бібліотекар-бібліограф». Дванадцять років працювала методистом Черкаської обласної наукової бібліотеки.
Творча біографія тоді ще бібліотекарки почалася в 1987 році, коли побачила роботи Марії Приймаченко. Жінка була вражена, зачудована фантастичним світом геніальної художниці. Перші роботи молодої майстрині з‘явилися під впливом цих вражень. Але поступово виник і викристалізувався власний стиль, де переплелися любов до фольклору з особистою міфотворчістю авторки.
Вдосконалюючи власну творчу майстерність, Ольга Отнякіна працювала керівником дитячих гуртків художньої кераміки при Палаці дитячої та юнацької творчості, клубі «Ровесник», в колегіумі «Берегиня». З 1999 по 2004 рік викладала мистецтво кераміки, народознавство, історію культури в Черкаському художньо-технічному коледжі.
Входить до Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Заслужений майстер народної творчості України.
На 2009 рік Інститут Національного Державознавства видав настінний календар з роботами Ольги Отнякіної (Бердник).
З 2002 року майстриня проводить активну виставкову діяльність. Має 8 персональних виставок:
Бере активну участь в міжнародних, всеукраїнських, обласних фольклорних дійствах, ярмарках, фестивалях народної творчості, де проводить майстер-класи з виготовлення та розпису керамічної іграшки в містах України (Чернівці, Луцьк, Київ, Запоріжжя, Одеса, Черкаси, Чигирин, Канів, Кам‘янка, Іллічівськ, Євпаторія, Донецьк) та за кордоном:
Роботи знаходяться в музеях м. Кам‘янка (Державний історико-культурний заповідник),Черкаси (Обласний краєзнавчий музей та Художній музей), Запоріжжя (Обласний художній музей), м. Київ (Музей народної архітектури та побуту НАН України в Пирогово).
Роботи майстрині є предметом колекціонування багатьох шанувальників народного мистецтва в Україні та за кордоном.