Майстер гобелену, живопису на склі (малює ікони та українські народні картини, часто із зображенням Козака Мамая).
У розписі ікон використовує традиційні сюжети біблійної тематики, створює сюжети з великою кількістю персонажів. В малюнку та кольорі його композиції нагадують саме барокову українську ікону 18 століття. Яскравими барвами за власною технологією художник відтворює своє бачення національної традиції. Картини на склі Олександра Ковальчука тяжіють до народного примітиву, але з професійним підходом до малюнка й особливо декоративною виразністю (За характеристикою Надії Юрченко, мистецтвознавець).
Деякі твори, виконані у гобеленовій техніці, нагадують мотиви подільського вишиваного рушника чи народного килима. Однак, трансформовані у творчій уяві художника, вони виглядають як сучасні, цілком самостійні твори (Ніна Саєнко, заслужений діяч мистецтв України).
9.06.1962 – 2013. м.Вінниця
1989 – закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (відділення художнього текстилю).
Такий вид українського малярства як ікона на склі художник почав вивчати ще за студентські роки у Львівському музеї етнографії. А у Львівському музеї національного мистецтва видатна дослідниця української ікони Віра Іларіонівна Свенцицька надала можливість Олександру не тільки бачити, а й копіювати давні образи. З того часу минуло понад 20 років, і домашнє захоплення майстра стало професійною потребою створення ікони на склі.
Окрім того, Олександр Ковальчук є відомим майстром гобелену та батику (ручний розпис по тканині).
2009 – заслужений художник України
1990 – член Національної спілки художників України
З 1987 – учасник багатьох всеукраїнських і міжнародних виставок.
Роботи майстра зберігаються у багатьох музеях України: Києві, Сумах, Донецьку, Севастополі, Херсоні, Вінниці, Луганську, а також у приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном.