Творчість
Опановує різьбу по каменю та дереву, експериментує з різними природніми матеріалами (корінням, кісткою, рослинами). Самотужки шукає і намагається відновити деякі наші прадавні музичні інструменти (дощовиці, флейти-свирілі), ужиткові та ритуальні вироби, старовинну зброю.
Види музичних інструментів
- Дощовиці – прадавні ритуальні музичні інструменти, виготовлені із сухих стовбурів Борщовика (або Борщівника), всередину яких засипаються різні види круп. Це інструменти, що імітують звуки дощу або струмка, були присутні у шаманських культурах усіх континентів. Діапазон звучання дощовиць може бути дуже широким і неповторним у кожного окремого виробу. Колись вони слугували шаманам і мольфарам в мистецтві керування дощем і прогнозування погоди, а також для входження в транс при виконанні певних ритуальних обрядів, для діагностики хвороб та їх лікування, для знаходження в оселі та поза нею ділянок зі збуреннями прихованих Сил.
- Калатальця (мараки) – шумові інструменти з Борщовика, наповнені сипучим матеріалом.
- Громики – шумові інструменти з того ж Борщовика, імітатори звуків далекого грому.
- Флейти-свирілі (Флейта Пана) – давні музичні інструменти, які майстер виготовляє з рослин. На них після нетривалого тренування будь-хто може заграти нескладну мелодію або акомпонувати музиці, співу.
Походження
9 квітня 1972 – Нестор (Віталій Нестерчук) народився в місті Стрий Львівської області
Освіта
Після школи навчався в Стрийському Художньому училищі на дизайнера.
Досвід
З дитинства батьки привчали майстра любити Природу, розуміти і шанувати її. Батько працював художником, тому всіляко стимулював будь-які спроби Нестора в образотворчому та декоративному мистецтві.
Діяльність
Працював видувальником на склозаводі, художником-оформлювачем у бібліотеці, займався виготовленням реклами, фотографією, пише поезію.
Активний учасник усіх ярмарків та фестивалів.