Людмила Сафо

Людмила Сафо

Творчість

Мисткиня працює в техніці кераміки, витинанки, графіки, живопису, акватипія, каменю, дерева; ілюструє книжки.

Вона не руйнує камінь, а лише толерантно непомітно підкреслює його природну красу і естетичні якості. Композиційні рішення як в камені, так і в живописі, графіці, витинанці, поезії поєднує толерантно. Звертається до сформованої ренесансної схеми пластичної будови з фольклорно казковою основою народного світобачення.

Її скульптури кристалізують в об’ємно просторових структурах плинні магнітно-силові струми, що вирують у довкіллі, створюючи дивні мережива з каменю, рослин, думок і чуттів людей, аури місцевості, всесвіту.

Коли мисткиня працює над твором, намагається вилікувати оточення, глядача, світ. Вважається засновницею нового напряму в монументальній кам’яній скульптурі філософсько-естетичного, хвильового енергетизма, де метафізичне переважає над формальним.

Походження

Народилася 10 серпня 1957 року в Мінську.  Мешкає в селі Букатинка Вінницької області.

У 1978 році вийшла заміж за не менш талановиту людину – Альошкіна Олексія. Свій талант вони передають дітям, яких у них п’ятеро: син Петро, донька Дарина, син Олексій, молодші двійнята – Ганнуся і Михайло.

Освіта

1973–1975 – навчання в студії Л.Пономаренка в Мінську;
1975-1980 – навчання в Білоруському театрально-художньому інституті

Досвід

Пані Людмила з 1986 року є засновником руху пленерів з каменя пісковику на Поділлі, які відбувалися в Ямполі, Буші, Букатинці, Гальжбіївці, Іллічівську, а також в Івано-Франківську і Коломиї. Співпрацює з чоловіком, Олексієм Альошкіним. Разом вони створили понад 200 кам’яних скульптур.

Є лауреатом премії ім.Трублаїні за пам’ятник загиблим у Афганістані, який встановлений у м. Могилів-Подільському.

Працює вчителем образотворчого мистецтва у с.Букатинка, с.Вила-Ярузькі вже понад 20 років.

Виставки

Мисткиня з 1980 року бере участь у творчих симпозіумах-практикумах: обласних, республіканських і міжнародних виставках в Україні.

Скульптури встановлені у багатьох містах та селах України, Іллічівськ, Коломия, Вінниця, Івано-Франківськ, Калуш, Ямпіль, Умань тощо.

  • пам\'ятник афганцям
  • Софіївка
  • Голодомор
  • Сафо Людмила
  • скульптура
  • Людмила Сафо
  • Сафо Людмила
  • витинанка