Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Зборівська битва. 360 років потому

Зборівська битва. 360 років потому

Все, як тоді, навесні 1649 року, коли польська армія, порушивши перемир’я, рушила в Україну. Щоправда цього разу бій у Зборові на Тернопільщині був умовним, від куль ніхто не постраждав, а якщо й вмирали, то з посмішкою на устах.

360-ту річницю переможної для війська Богдана Хмельницького Зборівську битву відсвяткували голосно. Турніром стронгменів на призи Василя Вірастюка, містечком народних майстрів (ну, як же без них!), конкурсом козацької пісні “Байда” та відтворенням епізоду битви у Зборові між Богданом Хмельницьким та польським військом під командуванням короля Яна II Казимира.

На відтворення бою з’їхалися військово-історичні клуби з України (Київ, Крим, Кам’янець-Подільський, Одеса), Білорусі, Польщі. В мальовничій долині річки Стрипа вони реконструювали військовий табір часів Богдана Хмельницького – від помешкань до тогочасного військового строю.

Піротехніку для реалістичного ефекту забезпечили фахівці кіностудії імені Олександра Довженка. Звідти й приїхали каскадери, які влаштували характерницькі трюки пракозаків. В результаті, артилерія старалася з усіх сил, димом затягло все поле.  Як стверджують самі учасники дійства, битва була короткою, досить динамічною і за чітким сценарієм. Поляків, як колись так і зараз, було знищено. Козаки перемогли.

За матеріалами та світлинами Ірини Пустиннікової

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити