Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Ярмарок своїми руками: перший досвід

Ярмарок своїми руками: перший досвід
19 липня 2010 20:52

Країна Мрій стала полігоном для першого практичного досвіду організації надвеликих заходів за участю майстрів. Сказати, що це відповідально, тяжко, напружено, це нічого не сказати. Все, що планували для Алеї майстрів на 10-11 липня, малювали у своїй голові, часом разюче різнилося з реальністю.

місця для майстрівПеред фестивалем ми вирішили запровадити кілька новацій. По-перше, пронумерувати територію для майстрів, щоб уникнути боротьби за місця. По-друге, підсилити інформаційно цю частину фестивалю спеціальними табличками, на яких українською та англійською мовами розповідалося би про основні види традиційного народного мистецтва.

Першу складову на всі сто відсотків ми не реалізували. Елементарно через нестачу часу (не розрахували його) і загальні організаційні прорахунки. Людей записалося багато, а місць ми розподілили для 60-70% людей. Це не рахуючи тих, хто прийшов без ніякого погодження і просто позаймав місця на світанні, за відсутності охорони.

Виникла проблема розміщення майстрів, які мали отримати місця з наметами і столами. Вона ж протримала у дуже сильному напруженні всю суботу. Хтось взяв намет, який не мав отримувати. Хтось став на неналежне місце. Все це сходилося на нас, так як ми мали не допустити ці прорахунки.

Алея майстрів 2010

Крім цього, слід було якось вирішувати питання з людьми, які вирішили поторгувати, але майстрами аж ніяк не були. Обов’язковою умовою участі було українське традиційне народне мистецтво, або його сучасні інтерпретації.

Відповідно, єгипетські кішки, червона ікра на магнітиках, “домовички” і насмішкуваті кітчеві карикатури на українок з великими цицьками не мали бути на цьому фестивалі. Відвертий «неформат» змусили винести, когось не чіпали, бо вже не було ні сил ні бажання воювати.

Можна сказати прямо — повністю звоювати проблему несанкціонованої перекупки ми не змогли. Торгаші проходили як відвідувачі і займали вільні місця. Відповідно, це вплинуло на якість алеї майстрів. Хоча справжніх майстрів всеодно була переважна більшість і вони своєю участю створювали відповідний настрій.

Щодо інформаційної складової Алеї майстрів, яка мала бути нововведенням, то через напруження у нас просто не дійшли руки до розміщення відповідних табличок. Вони так і пролежали весь день подалі від очей відвідувачів.

Ситуація стала дуже потужним і важливим досвідом. І була хорошою наукою, як не повторювати свої ж помилки. За що дякуємо і очільникам фестивалю і майстрам, які мали з нами справу.

P.S. До честі попередніх організаторів, вони на досить високому рівні справлялися з подібними проблемами. Тепер ми відчули “на своїй шкірі”, якою ціною досягається подібний рівень.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
 • zav

  Треба було шукати одразу помічників, коли побачили, що не встигаєте всього.

  • В 4 ранку помічників не шукають

   • zav

    О 12, о 14, навіть о 16 на наступний день не пізно, ге?

    • Наступний день був фестивалем.

     • zav

      Дрібниці можна було підтягувати і на фестивалі безпосередньо, зокрема ті стовпчики-вказівники, мені здається.

     • Треба було підійти і спробувати. Тоді б не виникало зайвих пропозицій 🙂

     • zav

      Дик, хто ж знав! Ви ж мовчали, гигиги.

 • zav

  До речі, хочу поділитися прочитаним із buzzівцями, ги.

 • А мені не здалося, шо цього разу алея майстрів була гірша за минулі роки. Навпаки, майстрів було набагато більше і асортимент був багатшим. Людей було теж дуже багато (кажу лише за суботу). Тобто вийшов справжній ярмарок! Так шо, Богдане, ви молодці!

  • Нам важко було з Катрусею і друзями все бачити зі сторони. Ми бачили все зсередини не як прості відвідувачі. Тому і враження відповідні.

 • Неллi

  Дуже хочу подякувати Катi та Богдану за алею майстрiв.

  Бо мати справу з майстрами — це, мабуть, найважча частина

  роботи фестивалю.(психологiчно витримати всi скарги,

  нарiкання — тому не те мicце дали, тому ще щось не так — це забирае бiльше сили, нiж фiзична робота)

  Як для першого разу, то Ви досить непогано вправились.

  Ще раз дякую.

 • Не хочуть Рукотвори писати про цьогорічний ярмарок на «Країні мрій», а дарма.

  Як я розумію, цього року теж саме Рукотвори долучилися до організації того ярмарку. І на мій сторонній погляд він був організований майже бездоганно. Майстрів було безліч, з найрізноманітнішим крамом. Усі були у наметах, зі столами.

  Я там поспілкувався з деякими. Ну, людям не вгодиш повністю. Шось там намагалися скаржитися на оті тренчики-перепустки на руках. Але те все несерьйозно. Бо головне — шо майстри були забезпечені всім необхідним.

  Шкода звісно, шо був дощ і шо перший день фесту був робочим для більшості відвідувачів, але це питання теж не до організаторів ярмарку.

  Тож : велике ДЯКУЮ організаторам за чудовий і величезний ярмарок!

  • Все таки не забезпечили всіх. Є зауваження до організації. З охороною дійсно було краще.

Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1140 людей вже підписалися
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2019.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити