14 Січ 2011 20:10 Огляди

Як щедрували у метро

Як щедрували у метро

Для пасажирів столичного метро 13 січня о 15:00 час зупинився. Саме тоді на різних станціях метро – «Дорогожичі», «Арсенальна», «Печерська», «Оболонь», «Тараса Шевченка» – одночасно зазвучало святкове «Добрий вечір тобі, пане господарю…». То з десяток кращих київських фольклорних гуртів – «Рожаниця», «Вольниця», гурт Музею Івана Гончара, «Маків цвіт», «Зернятко», гурт НаУКМА та інші – на Маланки в переддень Старого Нового року вирішили влаштувати людям справжнє свято (або святкову оказію – наступна станція “Щедрий вечір”) і порадувати традиційними для цього дня обрядами та піснями.

Спочатку співали у вагонах поїздів, а далі всі гурти зійшлися докупи на Майдані Незалежності і влаштували справжній вибух народних колядувань та щедрувань. Не зміг заглушити голоси виконавців навіть гучний звук від руху поїздів! Працівники метро, хоч і не були попереджені про акцію завчасно, опору не чинили, давали колядникам дорогу і щиро посміхалися.

Самі ж люди реагували по-різному. Хтось вдавав, що нічого не відбувається і мчав повз у справах, але більшість все ж мінялася в обличчях, зупинялися, слухали, фотографували і давали колядникам на гостинці.

Через добрих півгодини гурти піднялися нагору і пішли щедрувати вулицями міста.

 

 

Олександр, Київ, юрист:
– Я іду і дивлюся, як люди реагують. Люди в нас ще дуже зажаті. Потрібно, щоб люди підтримували, посміхалися, бажали одне одному любові і щастя. А обличчя ще зажаті і я вважаю, що ці заходи сприятимуть тому, щоб люди любили одне одного, підтримували власну культуру, пам’ятали, хто ми і звідки.

Наталя, Мелітополь, підприємець:
– Я перший раз таке бачу. Тим більше посеред самого центру сучасного міста побачити справжню Маланку це справжнє диво. Я сама з Мелітополя. Ми випадково сьогодні потрапили у Київ і випадково побачили таке свято.

Наталя, учасниця коляди, гурт Музею Івана Гончара:
– Дуже чудово. Емоції неймовірні. І коли бачиш, як реагують люди, енергія з’являється, якої не було. Сподіваємося, що ми своїм позитивом зарядили дуже багато людей і вони обов’язково, якщо не цього року, то наступного підуть щедрувати. Така акція у нас була вперше, сподіваємося, що це вже буде традиція.

Дивіться сюжет на Інтері та інше відео зі щедрівок на Главред

Текст та світлини Катерини Качур