Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Влада просуває новий бренд Петриківського розпису

Влада просуває новий бренд Петриківського розпису

Держава взялася за просування Петриківського розпису. Новостворений офіційний бренд стилю презентував віце-прем’єр міністр Олександр Вілкул. Символ Петриківки обрали з-поміж малюнків, які для методичного матеріалу дистсадків створювала майстриня Людмила Горбуля. У центрі композиції характерна для Петриківки “цибулина”. Нижче напис з назвою села. Кольори – червоний і чорний.

5103e55c03ccd

Символіку для демонстрації вже нанесли на сучасну порцеляну та різноманітну сувенірну продукцію і наголосили при цьому, що новий бренд допоможе захистити вироби майстрів. Мовляв, логотип вже закріплений за громадою села і його зможуть безкоштовно використовувати всі автори виробів, які творять у селі Петриківка.

Олександр Вілкул, віце-прем’єр-міністр України:
«Бренд, зокрема, логотип, створений у відповідь на чисельні звернення місцевої громади для того, щоб відокремлювати саме ті роботи, які створені саме в Петриківці».

5103e54e65bc3

А от у самому селі про цю ініціативу чули краєм вуха. Майстриня Валентина Панко про новий бренд взагалі дізналася з телевізора. Каже, що ніхто не знає, як його будуть використовувати. Скоріше за все ставитимуть у вигляді штампу на виробничу продукцію. Однак чи зможе він захистити справжню продукцію від підробок і чи стане символом якісних виробів – під питанням. Бо навіть у самій Петриківці роблять вироби різної якості.

Валентина Панко

Валентина Панко, майстриня:
“Той хто підробляв продукцію, той може і знак підробити і навіть підпис автора. Єдине, що допомогло б вирізняти якісну продукцію від підробок – це спілкування якомога більшої кількості людей з мистецтвом. Це коли людина сама інтуїтивно бачить і вміє вирізняти справжнє”.

Крім цього, майстри наголошують, що використаний у бренді чорний колір нетиповий для петриківського розпису. Він ніколи не домінував і використовувався зрідка як колір смутку. А більшого поширення вже набув у фабричних умовах, бо чорна фарба була доступною для масового виробництва.

5103e5670fdea

Влада ж натомість збирається й надалі просувати Петриківський розпис всередині країни і за кордоном. Зокрема, наприкінці року ЮНЕСКО розгляне можливість внесення техніки до списку всесвітньої спадщини людства.

Богдан Гдаль, “Рукотвори”

Використані матеріали сайтів comments.ua, Дніпропетровської ОДА, газети День , ICTV, світлини від LB.ua.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити