Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Відчути себе трипільцем

Відчути себе трипільцем
11 серпня 2009 23:46

На Черкащині триває будівництво музейного комплексу, де незабаром кожен охочий зможе відчути себе трипільцем. Робота ще триває, проте організатори вже розраховують на підтримку проекту з боку ЮНЕСКО.

Двоповерхова будівля літерою “Г” та символічні візерунки на стінах. Державний історико-культурний заповідник “Трипільська культура” будують за зразком справжніх будинків. У планах – не лише експозиція, а й створення археодрому – невеликого поселення, де туристи зможуть проживати в умовах, наближених до трипільських.

Після завершення будівництва комплекс стане єдиним свого роду в Україні, адже туристи зможуть відчути себе справжніми трипільцями, повідомляє “Радіо Свобода”.

Експонати музею, знайдені під час археологічної експедиції у Черкаській області

Експонати музею, знайдені під час археологічної експедиції у Черкаській області

“Тут має бути і класичний музей із експозицією – це одна його частина. Друга – це відтворення житла, де буде посуд, де буде худоба… Туристи зможуть одягти спеціальний одяг, пожити в особливих умовах. Буде навіть інструктор, який їх навчатиме різним тонкощам. Таким чином людина зможе перевтілитися і потрапити в інший час – така собі машина часу”, – розповів директор музею Віктор Чабанюк.

Керівник трипільської експедиції, співробітник Інституту археології Олексій Корвін-Піотровський наголошує: заповідник повинен отримати спеціальний статус від ЮНЕСКО.

“Я вже ініціював від імені Інституту археології проект щодо надання цьому заповіднику статусу ЮНЕСКО. Тому що об’єкти, які входять до складу комплексу, для усього світу є унікальними”, – зазначає він.

У таких житлах жили праукраїнці?!?

У таких житлах жили праукраїнці?!?

Заповідник “Трипільська культура” був заснований три роки тому у рамках державного проекту “Золота підкова Черкащини”. Проте коштів держава не виділяє. Працівники музею розповідають: якби не меценати, проект так і залишився б на папері.

Один із меценатів проекту, француз Бертран Кост, каже, що підтримувати ідею взявся, бо був дуже здивований, що держава майже не фінансує археологічні дослідження.

“Потрібно допомогти українцям уявити, як жили їхні предки на цій території. Моя мета була зберегти це унікальне місце. Завжди потрібно рятувати те, що ще може бути врятоване”, – наголошує він.

Майбутня експозиція складатиметься зі справжніх археологічних знахідок. Поруч із музеєм ще з початку 1980-х років тривають розкопки трипільських поселень. За весь час виявлено понад 40 будинків. Загалом, розповідають, на цій території їх було понад 3 тисячі.

Зовсім скоро археологи завершать цьогорічні розкопки і займатимуться дослідженням віднайдених об’єктів. Кажуть, подібних скарбів на території України ще безліч. От лише чи дочекаються вони своєї черги – запитання.

Текст: Українська правда
Світлини: Радіо Свобода

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити