Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

В Україні видадуть мальовану історію – від Трипілля до Незалежності

В Україні видадуть мальовану історію – від Трипілля до Незалежності
27 серпня 2013 15:15

Відомі письменники Брати Капранови взялися за створення «Мальованої історії Незалежності України» – короткого (80 сторінок) і зрозумілого викладу історичних подій, які зв’язують єдиною ниткою розвиток державності, починаючи від трипільських та кіммерійських племен аж до 1991-го року.

«Ми починали з такого самого уявлення про історію, що й усі: князі, гетьмани, колонія, радянська республіка і таке інше. Але за два роки роботи з історичними матеріалами раптом зрозуміли: з часів Русі не було жодного року, коли б в Україні не існувало тої чи іншої форми державності, а то й двох-трьох одночасно. І не було жодного десятиліття, коли б тут не точилася уперта і кривава боротьба із загарбниками. Українську незалежність оплачено кров’ю тисяч і тисяч людей – наших дідів, прадідів та прапрадідів», – розповідають письменники.

Важливим завданням книги «Мальована історія Незалежності України» автори називають спробу інтегрувати історію Криму в загальну канву української історії. Адже, як твердять автори, сьогодні кримськотатарська дитина приходить до школи, де їй одразу пояснюють: кримські татари завжди були ворогами українців, робили набіги і брали ясир. Незалежна Україна не може будуватися на ідеології, яка є ворожою щодо частини народу. А отже спільна історія українців, кримських татар, гагаузів, караїмів, греків, євреїв – усіх народів, що творять сьогодні українську державу – необхідність номер один.
«Ми навмисне не вдавалися до модних історичних теорій, як орійсько-арійської тощо. Ми оперуємо тільки і виключно фактами, які визнає сучасна наука. Сміливі гіпотези, неймовірні відкриття, загадки – це чудово і потрібно, але це не може бути предметом розгляду у книжці на 80 сторінок» – зауважують Брати Капранови.

1377324867

Історичний виклад супроводжується мальованими сюжетами, які оживляють його перед читачем, портретами головних дійових осіб епохи, та мапою українських земель, так що можна легко порівняти території Русі, Гетьманщини, УНР та сучасної України і зробити висновки.

Комікси малювали художники з Миколаєва, Дніпропетровська, Чернігова, Вінниці та Львова, а портрети створював лідер рівненського гурту OT VINTA, музикант і художник Юрко Журавель.

Зараз книжка знаходиться у друкарні. Офіційний старт продажів призначено на 5 вересня.

УНІАН

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2022.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити