Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

В центрі Києво-Могилянської академії відкрилася виставка «День Свободи»

В центрі Києво-Могилянської академії відкрилася виставка «День Свободи»

До 8 грудня 2012 року в культурно-мистецькиому центрі Києво-Могилянської академії, галереї мистецтв ім. Олени Замостян, триватиме художня виставка «День Свободи», до ескпозиції якої увійшли твори близько сорока митців Києва, Харкова, Одеси, Сум. Серед експонатів — триптих «Звільнена.?!» художниці Зінаїди Ліхачової.

Триптих «Звільнена» — це бачення художницею питання: незалежність чи звільнення?

Потужною метафорою страждань українського народу постає картина «Звільнена» — гроно калини і терновий вінець між чистим небом і широким степом. Яскраві червоні ягоди на тлі чорної землі сприймаються як краплини крові, що її замість живодайного дощу ввібрали щедрі українські чорноземи. Терновий вінець нагадує про муки, які протягом століть терпів народ, про втрачені життя, про ціну, яку ми заплатили за волю й незалежність.

Розімкнутий, розірваний ланцюжок на картині «Звільнена?» символізує втрату, порожнечу. Але кожна втрата може стати підґрунтям для переосмислення й оновлення. Тому розп’яття в інтерпретації художниці втілює вищу духовність, не лише релігійну. Український народ страждав, як Христос мучився за віру. І хоча ланцюжок з хрестиком може впасти, загубитися, український народ ніколи не втрачав духовності і занепадав духом. Картина «Звільнена?» наголошує могутню силу віри і духу.

Надією на відродження і світле майбутнє пронизано картину «Звільнена!». Саме лелеку, білого птаха з чорною ознакою, художниця обрала для ствердження своєї віри в духовне воскресіння і зміцнення народу. У віруваннях українців, лелека — вісник весни, він приносить сонце, тепло, дарує життя: відроджується природа, відроджується Україна. Художниця зобразила птаха, який стоїть на сторожі гнізда, захищає свою родину. Так вона ще раз наголошує вічні неперехідні цінності — сім’я, народ, духовність.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1146 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2020.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити