30 Тра 2009 01:07 Вісті

Українські гончарі “підкоряють” Білокам’яну

Українські гончарі “підкоряють” Білокам’яну

Вже кілька тижнів в Культурному центрі України в Москві триває виставка робіт семи молодих художників-керамістів з Києва під назвою “Глиняна казка”. У ній беруть участь твори Івана Бобкова, Анатолія Байди, Ольги Гаврилової, Наталі Зайцевої, Анастасії Косяченко, Максима Кунеця, Василя Поліщука. На огляд виставлено понад 70 творінь у народному стилі – розписані тарелі, горщики, звірі, образи людей. З часів Незалежності подібну експозицію вітчизняні молоді митці у Москву привезли вперше, – наголосили представники Центру. А в посольстві України в Москві пообіцяли подібні заходи проводити щороку.

Анатолій Байда, художник-кераміст:
– Дружина посла нам вже пообіцяла, що кожен рік в Українському домі в Москві будуть проводиться виставки саме українських керамістів. Дуже приємно, що вони хочуть це робити. Побаченим вони були приємно вражені й не знали, що так можна і що є таке в Україні.

Сама ж виставка була ініціативою молодих художників. Вони не сиділи склавши руки,  а звернулися до Культурного центру України в Росії, подали світлини робіт і за фінансової й організаційної підтримки українського посольства влаштували показ надбань. Для багатьох це було вперше.

Іван Бобков, художник-кераміст:
– Для мене це етап і підсумок моєї діяльності. По-перше, я з друзями, по-друге, показали школу, по-третє, показали це за кордоном. Тим більше нашому Північному сусіду. Ми показали повний спектр кераміки – від ліпної вазочки, іграшки до посудини і складних шамотних пластик. Ми показали все, що знаємо, все, що є у нас в Україні.

Київські керамісти зі спільним світоглядом і з однієї школи. Свого часу всі вони закінчили Київський художньо-промисловий технікум (у 1999 році перейменований у Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука). Зараз працюють з глиною та вогнем, відтворюють традиційні надбання гончарства та створюють нові бачення сучасного мистецтва.

Наталя Зайцева, художник-кераміст:
– Коли ми побачили, як всі роботи разом виглядають – вони і різні і в них є щось спільне – то одразу зрозуміли, що виставка вийде чудова. Але аж на таку реакцію навіть не сподівалися – усім дуже сподобалося.

Дружина посла України в Росії Наталія Грищенко вже замовила собі кілька скульптур українських митців. Виставка в Культурному центрі України відкрилася 15 травня і триватиме до 15 червня 2009 року. Опісля експонати планують виставити у приміщенні посольства України в Москві.

Світлини Анатолія Байди, Івана Бобкова, Анастасії Косяченко

“Рукотвори”