Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Українська народна лялька мандруватиме світом

Українська народна лялька мандруватиме світом
26 травня 2011 20:30

Велетенську народну ляльку, яку 21 травня представили в Українському домі, невдовзі повезуть за кордон. На міжнародних мистецьких виставках її презентують іноземному глядачу. В першу поїздку лялька може відправитися вже у серпні. На День незалежності України її планують представити в Брюсселі.

Понад трьохметрову мотанку творило семеро людей впродовж трьох днів. Спеціально під неї виготовили металеву конструкцію. На оздоблення ляльки використали 500 метрів тканини та 1.5 кілометри ниток. Це все заради ідеї відродження та популяризації прадавніх українських народних традицій і родинних цінностей, розповідає автор твору та проекту «Велика лялька-мотанка мандрує світом» Олександра Нестеренко.

– Хочеться, щоб родиною люди сіли і зробили таку ляльку хоча б на метр. Це буде прикрасою для хати, забавкою для дітей. Має бути свято родини. Потрібно відродити давню українську родинну творчу традицію. Особливо зимовими вечорами всі збиралися і майстрували іграшки. Це заняття давало і гармонію і взаєморозуміння. Такі іграшки передавали з покоління в покоління.

Ця лялька має також сакральну функцію. Ми її робили повністю по всім канонам: мотали тільки за годинниковою стрілкою – там треба впіймати енергію, втримати її і закріпити. Коли лялька зроблена, вона ніби жива. Переживаєш такий катарсис, це така наша українська медитація. Вчора під час розмови з в’єтнамським послом, я сказала, якщо хочете, то це наш український фен-шуй.

Під час транспортування конструкцію ляльки розбиратимуть на кілька частин та складатимуть знову. Українську ляльку запросили до себе вже кілька країн – Латвія, Москва, Італія. Однак найбільше завдання перед організаторами правильно подати ляльку, говорить ініціатор проекту «Велика лялька-мотанка мандрує світом» Володимир Діденко.

– Ті представники країн, які зараз представлені у цьому залі, дали нам запрошення на свої локальні виставки. Але вони сприймають нашу ляльку не так, як ми. Є таке поняття як фрік. Тобто це щось таке велике, незграбне… В даному випадку 3.30 викликає вау-ефект. Наше завдання, коли ми поїдемо за кордон, продемонструвати та позиціонувати її саме так, як ми її бачимо.

За кілька місяців організатори проекту планують зробити ще дві ляльки подібного розміру. Усі вони відображатимуть такі основні людські цінності як родина, добробут, плодючість та щастя. Презентували велику ляльку-мотанку під час міжнародного салону «Київська Казка», який тривав з 23 по 27 травня в Українському домі у Києві.

Катерина Качур та Богдан Гдаль (світлини)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити