Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Українка навчає китайців вишивати

Українка навчає китайців вишивати
8 червня 2010 19:55

Відвідувачі українського павільйону на Всесвітній універсальній виставці у Шанхаї (Китай) власноруч вишивають назви своїх країн.Таке дійство передбачає творчий проект “Світ своїми руками, організований відомою українською народною майстринею ручної вишивки Тетяною Протчевою в рамках ЕКСПО-2010.

Проект, який передбачає створення вишитої вручну карти світу, відображає глобальний масштаб ЕКСПО й направлений на встановлення “ниток дружби”, у прямому і переносному значенні, між учасниками Всесвітньої виставки.

За словами Тетяни Протчевої, “вишивка – це вдалий спосіб знайомства з культурою і традиціями народу. І мовний бар’єр не створює перешкод для розуміння”. Майстриня вже має досвід участі у подібній виставці у Японії п’ять років тому. Там вона “зрозуміла, що особистим контактом і спілкуванням можна повніше розкрити достоїнства нашої країни”.

Ідея створення вишитої карти виникла вже у Китаї. “Спочатку я просто пропонувала всім охочим відвідувачам павільйону України взяти участь у вишивці, а потім зрозуміла, що проект карти світу стане об’єднуючим символом ЕКСПО”, – сказала Тетяна Протчева.

На полотні розміром 0,5 на 1,20 м буде вишита інформація про місце і час проведення виставки, її тема і дані про площі території. Контурною ниткою показані кордони континентів, а також Китаю як країни, в якій проходить виставка, і України – країни, що запропонувала проект “Світ своїми руками”. Робота виконується у техніці “хрестик” на спеціальній бавовняній тканині для вишивки нитками муліне.

Текст за матеріалом ukrinform.ua
Світлини – Т.Протчева, О.Кутінова, О.Зеленюк

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити