Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У столицю повернулося золото скіфів

У столицю повернулося золото скіфів
3 березня 2012 15:37

Незабаром у столиці покажуть колекцію унікальних старожитностей – скульптур, кераміки, інструментів, зброї з міді й каменю, предметів одягу, прикрас з золота, міді, емалі і дорогоцінного каміння. Днями у Національний Києво-Печерський заповідник повернулись скарби утрачених цивілізацій.

Усі ці витвори з золота і срібла візантійців, скіфів і русичів експонувались останні три роки в кращих музеях США і викликали там справжній фурор. Експонати, за оцінками фахівців, відносяться до періоду IV століття до н. е. — V століття н.е.

Подивитися давні скарби кияни зможуть у квітні. Обіцяють, що виставка буде безкоштовною, тож охочим відвідати експозицію достатньо буде придбати квиток у Києво-Печерський заповідник, вартістю 25 гривень.

culture.unian.net
Світлина gazeta.lviv.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

10 відгуків

 1. Настя says:

  Ну якщо вже 5 ст до н.е. — 5 ст н.е., то звідки там русичі узялися? Тут або датування виправте, або русичів замініть на слов'ян.

  • Руси, скіфи, українці — купа термінів, а суть одна.. 🙂

   • Настя says:

    Богдане, суть не одна. Русичі — це люди, які жили на Русі, а отже тут треба зважати на час існування Київської Русі. Русини — це вже ширше поняття, але вважаю доречним його вживання так само від часу утворення КР і хоч до сьогодні, як кому зручно. Скіфи — іраномовна народність, у нас з ними були спільні витоки за часів енеоліту, але не пізніше. Ми не є їхніми нащадками. Але у нас спільне коріння.

    • Це якшо в енциклопедіях ритися. А в житті все простіше)

     • Настя says:

      Богдане, ми перед цим з вами говорили стосовно фоторепортажу чи статті про виготовлення бандури. От уявіть, що у статті бандура названа кобзою, кобза — торбаном, а журналіст каже, що це тільки для вас різниця є, а в житті все простіше. Хоча різниця між цими інструментами менша, ніж між русинами і населенням на території України 5 ст до н.е. — 5 ст н.е. 🙂

      • На жаль чи на щастя я не можу говорити про часи, в які не жив. Але можу підозрювати що багато речей — це лише інтерпретації вже сучасних науковців, які би вони авторитетні не були. Коли археолог знаходить надзвичайно рідкісний глечик з тисячолітньою історією, то біля нього не стоїть його автор, який може озвучити багато речей. А тому назви, це лише наукові інтерпретації. Це немов із закритими очима говорити про слона, що він високий і стрункий, мацаючи його ногу. Мені імпонує думка, що різні назви народу в різні часові проміжки мають на увазі одне і те ж, бо історія не зафіксувала великих переселень на цій землі. Українці не виникли нізвідки. Просто різні слова були актуальними у різні часові проміжки. А тому дискусії щодо самоназви це дуже велика умовність. Так само як і новотвір «Київська Русь», бо Русь була одна, і це була дуже локальна територія, окреслена сучасними кількома областями, а вже пізніше їй попридумували купу назв, щоби розпорошити саме поняття. І політики тут не менше. Тому щоб поставити крапку в цій історії, просто назвуся і русом, і сарматом, і скіфом і українцем. Але скільки би назв не було, купа синонімів не робить з мене різних людей. Далі від дискусії про скіфів утримаюсь 🙂 На ці теми говорено-переговорено...)

   • Настя says:

    Богдане, кльовий сайт!

  • ) Добре says:

   Настя, а звідки Ви взяли, що погане слово словяни має відношення до нас українців (скіфів) Ви, що десь бачили хоча б одне підтверждження, чи просто начитались окупаційних підручників історії, здається, що Ви брешете, вчиняєте ганебно як останя тварина

   • Настя says:

    ну якщо я вже «остання тварина», то звертання на «Ви» звучить тут недолуго, вам так не здається? Хоч би ім'я своє написали, чи що, бо писати гидоту під псевдонімом кожне може.

    Тобто ви, українці, не є слов'янами? Ми особисто є слов'янами)) А не скіфами.

    І так, я начиталася підручників. Вірніше, не підручників. А наукових праць. Багато. Дуже багато. Достатньо, аби закінчити магістратуру з археології. І достатньо, аби зробити висновки. А не вестися на скіфсько-трипільський булшіт.

    А чого саме скіфи, поясніть мені? ну чому не сармати? Ми ж уже були «нащадками сармат» в історії, га?

 2. Сергей says:

  Настя,..... гром аплодисментов!!!!!!!!

Додати відгук

ОголошенняЯк замовити
Terra Incognita: подорожі, активний туризм, екскурсії Україною Творча майстерня Олександри Теліженко

Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1137 людей вже підписалися
Що нового?Всі новини
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2017.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити