Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Львові до «Євро-2012» створили свою іграшку – калаталку

У Львові до «Євро-2012» створили свою іграшку – калаталку
5 червня 2012 14:27

У Львові напередодні «Євро-2012» презентували автентичну іграшку, створену спеціально до Чемпіонату – українську калаталку. 5 червня на прес-конференції у Львові її презентував депутат ЛМР Роман Грицевич, повідомляє ЗІК.

Калаталка. Світлина zik.ua

«На Чемпіонаті світу у Південній Африці були популярними вувузели. У листопаді минулого року у нас з’явилася ідея, чому б нам не створити щось своє українське і якусь свою іграшку пристосувати до «Євро-2012». Відтак виникла ідея створити калаталку», – розповів Грицевич.

За його словами, ця іграшка – калаталка — походить ще з часів Трипільської культури. Вона з натурального дуба, виготовлена народними майстрами.

На футбольній калаталці зображено футбольне поле і м’ячик перелітає з однієї частини поля на іншу. На ній також намальований польський і український прапор.

«Пізніше у нас з’явилася ціла концепція іграшок, присвячена 1/16, 1/8 фіналу, півфіналу і т. д», – додав депутат. Та, на жаль, масового виробництва іграшки не буде.

Головна світлина buksport.cv.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

4 відгуків

 1. Лідія Колесник says:

  Це ж треба, кілька годин тому отримала поштою несподіваний подарунок із Дублян — такі калатки (тільки не розмальовані, це автор доручив мені:) від звіздаря-калаткаря України Богдана Новака. Він зберігає ручну калаталку, зроблену ще у першій половині ХХ століття його дідусем. Майстер виготовляє цей простий ударний інструмент із різною кількістю молоточків — від 1-го до 16-ти (від 1-го до 4-х ярусів). Проводить майстер-класи. Каже, до Великодня дівчата пишуть писанки, а хлопці роблять калатки. Їхні звуки лунають у Чистий четвер, Страсну п'ятницю і Велику суботу, відтворюючи звуки прибивання до хреста ніг та рук Ісуса, привалення каменю до гробу.

  А ще уранці про калатки я не знала нічого!

 2. Андрій Дзямко says:

  Іграшка для дебілів, застосувати можна для відлякування туристів та собак.

 3. Юрій says:

  Цікавими все ж таки є наші депутати. Як можна чужі ідеї присвоювати собі. Роман Грицевич до калатки має такеж відношення як і до різдвяної звізди. Народний майстер який запропонував цю ідею — це Богдан Новак з Дублян і я вважає це є низько присвоювати чужі ідеї собі, а про справжніх авторів навіть не обмовитися словом.

Додати відгук

ОголошенняЯк замовити
Terra Incognita: подорожі, активний туризм, екскурсії Україною Творча майстерня Олександри Теліженко

Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1137 людей вже підписалися
Що нового?Всі новини
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2017.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити