Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Києві презентували євро-ляльки 2012 з українським колоритом

У Києві презентували євро-ляльки 2012 з українським колоритом

16 ляльок-мотанок, які уособлюють кожну країну-учасницю Євро-2012, 4 квітня у столичному Музеї гетьманства презентували майстрині Тетяна та Наталка Катриченки в рамках виставки “Мотанка.UA“. Кожна лялька вишита кольорами тієї чи іншої європейської держави і містить асоційовану з нею символіку. До прикладу, на ляльці від Хорватії є геометричні форми, французька оздоблена лілеєю, італійська має соняшник.

Тетяна КатриченкоТетяна Катриченко, майстриня:
“Я робила малюнок, Наталка вишивала. Я не втручалася у вишивку, вона – в малюнок. У Франції два символи – півень і лілея. Я намалювала півнів, які плавно переросли в Чехію, а лілея стала уособленням Франції. Думала, що робити з Грецією. Пішла в магазин і придбала квіточки з перламутру у вінок. А Ірландію символізує чотирилисник. Я побачила старовинну козацьку вишивку, козацький хрест, і подумала, якщо поєднати цю ідею чотирилисника з козацьким хрестом, то буде добре”.

Символ Ірландії

Лялька, що символізує Україну

Усі ляльки-мотанки виконані традиційно без голки та шиття і оздоблені українською ручною вишивкою у різних техніках. В основі – старовинне домоткане полотно, а на обличчі – хрест, що символізує сонце. Експозицію доповнюють вишиті Наталкою Катриченко рушники в полтавському стилі і колекція традиційних ляльок різного розміру. Дівчата кажуть, готувалися кілька місяців впритул до дня виставки.

Наталка Катриченко, майстриня:
“Нам сказали, що на початку квітня виставка, а зробили на той час ми небагато. І тому я на роботі і вдома вишивала, вставала вранці – вишивала, о пів на третю лягала спати. Вже термін був, відмовлятися не було куди. Ми хотіли спочатку Україну і Польщу робити в кінці виважено. А тут треба було зробити афішу і довелося уособлення цих країн створювати швидше. Останньою дороблювали Швецію, а Таня ще вчора о другій ночі дороблювала квітку на Англію”.

Анжеліка Рудницька, громадський діяч:
“Треба повезти ці ляльки по Україні. Бо скільки б цим не захоплювалися іноземці, але в Україні важливо показувати, що є ще справжнє автентичне, не китайське і не машинне. Я не дуже люблю ці прив’язки до Євро, але у випадку дівчат це настільки органічно, м’яко і ненав’язливо зроблено, що воно не викликає спротиву, а навпаки дуже приємно. І можна сказати, що дівчата українізували всі країни, підігнали їх під український стандарт. Хай всі подивляться на польок чи італійок очима українок!”

Галина Ярова - директор музею гетьманства Галина Ярова, директор Музею гетьманства:
“Що мене вразило у рушниках – це тонкість роботи. В експозиції Павла Скоропадського є дві сорочки. Одну з них вишила мама гетьмана, коли йому було три роки. І ми завжди казали, що скільки було у нас вишивальників, то рівня вишивці Скоропадських не було. А тепер можна сказати, що у дівчат це той самий рівень. А щодо ляльок, то бачити Євро на рівні такої любові до України, задіяти всі країни на українській ляльці – це розкішний задум. Ми гордимося такою виставкою і вважаємо за честь її представляти”.

Дівчата на досягнутому спинятися не збираються і в майбутньому хочуть зробити виставку ляльок, які б презентували 10 етно-регіонів України з властивими для кожного кольорами і техніками вишиття. А крім цього, молоді майстрині хотіли б показати своїх ляльок українській діаспорі за кордоном, зокрема в Польщі та Італії. А теперішня виставка в Музеї Гетьманства на столичному Подолі триватиме до 24 квітня.

Богдан Гдаль, “Рукотвори”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2022.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити