Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Києві презентували євро-ляльки 2012 з українським колоритом

У Києві презентували євро-ляльки 2012 з українським колоритом

16 ляльок-мотанок, які уособлюють кожну країну-учасницю Євро-2012, 4 квітня у столичному Музеї гетьманства презентували майстрині Тетяна та Наталка Катриченки в рамках виставки «Мотанка.UA». Кожна лялька вишита кольорами тієї чи іншої європейської держави і містить асоційовану з нею символіку. До прикладу, на ляльці від Хорватії є геометричні форми, французька оздоблена лілеєю, італійська має соняшник.

Тетяна КатриченкоТетяна Катриченко, майстриня:
«Я робила малюнок, Наталка вишивала. Я не втручалася у вишивку, вона — в малюнок. У Франції два символи — півень і лілея. Я намалювала півнів, які плавно переросли в Чехію, а лілея стала уособленням Франції. Думала, що робити з Грецією. Пішла в магазин і придбала квіточки з перламутру у вінок. А Ірландію символізує чотирилисник. Я побачила старовинну козацьку вишивку, козацький хрест, і подумала, якщо поєднати цю ідею чотирилисника з козацьким хрестом, то буде добре».

Символ Ірландії


Лялька, що символізує Україну

Усі ляльки-мотанки виконані традиційно без голки та шиття і оздоблені українською ручною вишивкою у різних техніках. В основі — старовинне домоткане полотно, а на обличчі — хрест, що символізує сонце. Експозицію доповнюють вишиті Наталкою Катриченко рушники в полтавському стилі і колекція традиційних ляльок різного розміру. Дівчата кажуть, готувалися кілька місяців впритул до дня виставки.

Наталка Катриченко, майстриня:
«Нам сказали, що на початку квітня виставка, а зробили на той час ми небагато. І тому я на роботі і вдома вишивала, вставала вранці — вишивала, о пів на третю лягала спати. Вже термін був, відмовлятися не було куди. Ми хотіли спочатку Україну і Польщу робити в кінці виважено. А тут треба було зробити афішу і довелося уособлення цих країн створювати швидше. Останньою дороблювали Швецію, а Таня ще вчора о другій ночі дороблювала квітку на Англію».

Анжеліка Рудницька, громадський діяч:
«Треба повезти ці ляльки по Україні. Бо скільки б цим не захоплювалися іноземці, але в Україні важливо показувати, що є ще справжнє автентичне, не китайське і не машинне. Я не дуже люблю ці прив’язки до Євро, але у випадку дівчат це настільки органічно, м’яко і ненав’язливо зроблено, що воно не викликає спротиву, а навпаки дуже приємно. І можна сказати, що дівчата українізували всі країни, підігнали їх під український стандарт. Хай всі подивляться на польок чи італійок очима українок!»

Галина Ярова - директор музею гетьманства Галина Ярова, директор Музею гетьманства:
«Що мене вразило у рушниках — це тонкість роботи. В експозиції Павла Скоропадського є дві сорочки. Одну з них вишила мама гетьмана, коли йому було три роки. І ми завжди казали, що скільки було у нас вишивальників, то рівня вишивці Скоропадських не було. А тепер можна сказати, що у дівчат це той самий рівень. А щодо ляльок, то бачити Євро на рівні такої любові до України, задіяти всі країни на українській ляльці — це розкішний задум. Ми гордимося такою виставкою і вважаємо за честь її представляти».

Дівчата на досягнутому спинятися не збираються і в майбутньому хочуть зробити виставку ляльок, які б презентували 10 етно-регіонів України з властивими для кожного кольорами і техніками вишиття. А крім цього, молоді майстрині хотіли б показати своїх ляльок українській діаспорі за кордоном, зокрема в Польщі та Італії. А теперішня виставка в Музеї Гетьманства на столичному Подолі триватиме до 24 квітня.

Богдан Гдаль, «Рукотвори»

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

3 відгуків

  1. Катерина says:

    неймовірна краса!

  2. Ігор says:

    Гарна ідея, цікава виставка, стильна назва:), тонка «тандемна» робота, вишуканий смак дівчат-майтринь! Просто — браво! Хотілось б подальших ваших творчих знахідок у формі-модулі самої ляльки. І підкоригувати назву статті хочеться:) — «У Києві презентували українські ляльки з євро-колоритом 2012»...

  3. Дівчата дуже талановиті. Так органічно поєднані українські традиції з символікою інших держав. Тонке взаємопроникнення різних культур. Дійсно виставка варта того, щоби помандрувати Україною та світом. Саме по таких роботах має складатися враження про наших майстрів та наші традиції.

Додати відгук

ОголошенняЯк замовити
Terra Incognita: подорожі, активний туризм, екскурсії Україною Творча майстерня Олександри Теліженко

Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1137 людей вже підписалися
Що нового?Всі новини
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2017.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити