Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У 2013 році ЮНЕСКО відкриє велику виставку Петриківського розпису

У 2013 році ЮНЕСКО відкриє велику виставку Петриківського розпису

Зараз йде активна підготовка до великої виставки Петриківського розпису в ЮНЕСКО, яка відбудеться у квітні 2013 року. Планують залучити якомога більше петриківських майстрів й серед європейської спільноти широко висвітлити цю мистецьку сферу, — розповіла Рукотворам майстриня петриківського розпису Галина Назаренко після повернення з Парижу. У приміщенні ЮНЕСКО вона разом з директором Українського культурного центру в Парижі Олегом Яценківським «робили попередній огляд виставкових залів, бо від їхньої якості залежатиме загальна атмосфера виставки. Петриківський розпис дуже яскравий і не кожен виставковий зал для нього підходить».

За словами Галини Назаренко, сама виставка відбудеться за підтримки голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула і голови облради Євгена Удода.

Окрім оглядин залів для майбутньої виставки, українська художниця взяла участь у дитячому святі в Нормадії (історична область на півночі Франції — Рук.), яке організувала комуна з 16 кантонів в Canton de Rugles. Там зі своїми творами вона представляла Україну і Дніпропетровщину.

«Дійство для дітей тривало кілька тижнів, однак мені випало там бути всього кілька днів, 30 червня і 1 липня, протягом яких я проводила майстер-класи з петриківського розпису. Мене завжди тішить, коли охочих помалювати назбирується багато, і опісля всі лишаються задоволеними як процесом так і результатом; думаю, це зокрема й тому, що петриківський розпис — яскравий і позитивний, — ділиться враженнями пані Галина. — Так було і цього разу, малювали не тільки діти, а й дорослі, навіть офіційні мери містечок й артисти, які безпосередньо виступали на цьому дитячому заході».

За кількатижневе перебування у Франції Галина Назаренко також встигла розписати одну зі стін у колишньому будинку Алена Делона (тепер це Український культурний центр в Парижі). «Подібна акція є гарною рекламою петриківському розпису, — каже художниця. — Й окрім того, свій малюнок із символами народної культури України — хата-мазанка, церква, мальви та калина — я приурочила до 80-річчя Дніпропетровської області й 240 років Петриківці».

Художниця з Петриківки продовжує розповідати: «В Парижі познайомилася з Жаном Полем Пилипчуком, редактором газети „Українське слово“, яка з 1933 року виходить у Парижі. В липневому випуску вже вийшов нарис про мою творчість, а також змістовна стаття про Петриківський розпис першого посла України у Франції Кочубея Юрія Миколаєвича. 26 років тому в ЮНЕСКО він організовував велику виставку Петриківського розпису, яка пройшла з великим успіхом».

Коли Галина Назаренко з'ясовувала справи у Франції, водночас у Пловдиві за пітримки й організації Посла України у Болгарії Миколи Балтажи й українського консула відбулася 17 персональна виставка художниці.

Світлини Галини Назаренко

«Рукотвори»

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

5 відгуків

 1. Ольга Завальнюк says:

  Пані Галино, доброго дня!

  Дуже горда за нашу країну, за Вас, яка представляла у Європі наш унікальний розпис! Слідкую за Вашими успіхами. Так тримати!

  Скажіть, будь ласка, як можна взяти участь у майбутній виствці Петриківського розпису в ЮНЕСКО? Які вимоги до майстра?

  Нехай щастить, міцного здоров'я для здійснення нових творчих задумів!

  З повагою, Ольга. Херсон

 2. Юля says:

  Галина Алексеевна: Вы ТАКАЯ умничка! 🙂

 3. Olena Godenko says:

  П.Галина! Тільки но натрапила на цю сторінку. Дуже приємна інформація та чудові фото. Приємна, бо я вже очікувала гірший варіант підготовки цієї виставки (ви знаєте, про що йдеться).

  Бажаю саме Вам здійснення цього проекту.

  Олена Наконечна

 4. Шановна пані Галино!

  Чи не плануєте Ви, часом, аналогічну виставку в Нью-Йорку для чисельноі украінськоі діаспорі в Америці?

  Вікторія

 5. Галина Назаренко says:

  Шановна пані Вікторія! Запрошуйте і я великим задоволенням привезу свою виставку але тільки десь на кінець 2013р. Пишіть на galya_nazarenko@mail.ru або телефонуйте 0671027499

Додати відгук

ОголошенняЯк замовити
Terra Incognita: подорожі, активний туризм, екскурсії Україною Творча майстерня Олександри Теліженко

Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1137 людей вже підписалися
Що нового?Всі новини
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2017.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити