Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Твори династії Кричевських приїхали в Україну

Твори династії Кричевських приїхали в Україну
5 листопада 2015 16:02

Понад 40 визначних зразків українського живопису та графіки з приватної колекції онуки Василя та Федора Кричевських уперше будуть показані українському глядачу. Їх подарувала Музею української діаспори та Міжнародному благодійному фонду світових українців “Діаспора” відома українська художниця, яка нині проживає в США, – Катерина Кричевська-Росандич.

В експозиції будуть представлені твори династії Кричевських, багато з яких дивом пережили лихоліття Другої світової війни, довгі дороги зруйнованою Європою під гарматним вогнем та далекі подорожі за океан, врешті повернувшись на рідну землю.

Більшість робіт, які раніше зберігались в приватній колекції онуки Василя та Федора Кричевських, відомої американської та української художниці Катерини Кричевської-Росандич в США, мають надзвичайну історичну та мистецьку цінність. Це, зокрема, акварелі, написані Катериною Кричевською та Василем Васильовичем Кричевським у 1943 році, перед від’їздом із окупованого Києва.

Олена Овчиннікова "Гопак. Краков'як" (1990)

Олена Овчиннікова “Гопак. Краков’як” (1990)

В окремій залі експозиції буде представлено 21 роботу київської художниці Олени Овчиннікової, що нині мешкає в Пітсбурзі, Пенсильванії, США. Олена Овчиннікова також походить з відомої київської мистецької династії. Її батько Василь Овчинніков – талановитий художник та музейник, який впродовж 42 років очолював Київський музей західного та східного мистецтва.

Музею української діаспори Олена подарувала твори, написані в 70-80-их роках минулого століття в Україні. Це зразки станкової, книжкової графіки та акварелі, що мають виразний національний колорит з характерною для майстрині “фресково-монументальною” стилістикою.

Федір і Василь Кричевські – видатні українські митці першої половини 20 століття. Федір Кричевський, зокрема, один із засновників Академії образотворчого мистецтва (тепер Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури). Василь Кричевський – автор проекту українського державного герба.

Виставка працює з 6 листопада 2015 року до 18 січня 2016 року в Музеї Діаспори (Київ, вул. Московська 40Б).

life.pravda.com.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити