Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Трипільський світ ресторану “Велес” біля Золотоноші

Трипільський світ ресторану “Велес” біля Золотоноші

Тонке відчуття традиції та вміння її подати по-новому завжди “чіпляє”. Прикладом якісного інтер’єрного дизайну є ресторанно-готельний комплекс на дорозі Київ-Дніпропетровськ поблизу Золотоноші на Черкащині.

Вхідні двері оформлені у вигляді кованого дерева життя з міфічними півнями, які його охороняють. Ручка зроблена у вигляді писанки. Всередині зала споруди спроектована так, що світло пробивається через вітражні вікна під склепінням. Над відвідувачами висять писанки, але вже керамічні, і відіграють роль світильників.

Інтер’єр ресторану Велес (Золотоноша)

В центрі – скульптура бога Велеса, який тримає в руках ріг достатку. Ковані скульптури на стінах по колу розкривають всю коловерть життя і види діяльності прадавніх українців. Також схематично розкрита тема річного циклу. На стінах різноманітна оберегова символіка. Над входом зсередини – берегиня. В окремих залах для гостей також ориґінальні інтерпретації на тему трипілля та наближених до нього епох.

Проект створювали архітектори Анатолій Петренко та Василь Безверхий, а також художник Валентин Сірий.  Крім цього, як видно з офіційної інформації, працювали такі майстри, як Ю. Карпушенко, Г. Калина та В. Власенко, і художники О. Сіра, Т. Куліш, Н. Лавріненко, І. Лавріненко та О. Коваль.

Сайт проекту veles.co.ua. Інформація про історію створення сайту тут.

P.S. Якщо Ви маєте приклади, подібних вдалих на Вашу думку прикладів подачі традиційної культури в інтер’єрах, листуйте на адресу “Рукотворів”. Цікавлять не лише інтер’єри ресторанів чи схожих закладів, а й оформлення житла чи офісів.

Богдан Гдаль, “Рукотвори”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити